HD6570 sistemde anlık FPS düşüşleri oluyor

Daha fazla  
Windows 10 kurulu bilgisayarımda CS 1.6 ve başka oyunlar oynarken de kasmalar yaşıyorum. Anlık donmalar oluyor 0.3 sn kadar. Görev Yöneticisi'nden kullanımlara baktım, anormal bir durum yok. SSD de kurulu HDD cok sağlıklı değil ama bugün programlarımı SSD'de kullanıyorum. Farklı SSD ile denedim yine aynı. 2 GB RAM'i 4 yaptım yine aynı. Neden olabilir?

Sistemim;
Q6600 işlemci.
2 GB DDR2 RAM.
250W PSU.
HD6570 ekran kartı.

RAM'iniz yetersiz. Windows 8.1 geçmeyi deneyebilirsiniz Windows 10 sizin sisteminiz için biraz ağır kaçmış olabilir. Ancak çok büyük beklentiye girmenizi önermem sisteminiz de günümüz için bayağı eski kalıyor maalesef. Ancak 8 GB RAM ve Win 8.1 bir nebze de olsa performansınızı arttırır.

Windows 10 kurulu bilgisayarımda CS 1.6 ve başka oyunlar oynarken de kasmalar yaşıyorum. Anlık donmalar oluyor 0.3 sn kadar. Görev Yöneticisi'nden kullanımlara baktım, anormal bir durum yok. SSD de kurulu HDD cok sağlıklı değil ama bugün programlarımı SSD'de kullanıyorum. Farklı SSD ile denedim yine aynı. 2 GB RAM'i 4 yaptım yine aynı. Neden olabilir?

Sistemim;
Q6600 işlemci.
2 GB DDR2 RAM.
250W PSU.
HD6570 ekran kartı.
o tarz eski oyunları oynuyorsanız win7 home basic veya win8.1 enterprise kurun.Amd ekran kartınızın denetim masasından performans ayarlarını yapın 4gb ram maksimum win8.1 enterprise ile kullanılabilir.Sanırım anakartınız 775pin,4 tane ram slotunuz varsa ve 8gb ram destekliyorsa yapın daha performanslı olur.

O tarz eski oyunları oynuyorsanız Windows 7 Home Basic veya Win8.1 Enterprise kurun. AMD ekran kartınızın Denetim Masası'ndan performans ayarlarını yapın 4 GB RAM maksimum Win8.1 Enterprise ile kullanılabilir. Sanırım anakartınız 775pin, 4 tane RAM slotunuz varsa ve 8 GB RAM destekliyorsa yapın daha performanslı olur.

RAM'iniz yetersiz. Windows 8.1 geçmeyi deneyebilirsiniz Windows 10 sizin sisteminiz için biraz ağır kaçmış olabilir. Ancak çok büyük beklentiye girmenizi önermem sisteminiz de günümüz için bayağı eski kalıyor maalesef. Ancak 8 GB RAM ve Win 8.1 bir nebze de olsa performansınızı arttırır.

Önceden de oluyor muydu hocam eğer oluyorsa Windows 7'ye geçmenizi öneririm Windows 10 bilgisayarı yoruyor.

Sistem Windows 10 için yetersiz, RAM 4 olsa bile yeterli değil.

2 slotlu 4 GB RAM maksimum macOS kursak nasıl olur hocam?

Bu konuda bir bilgim yok o yüzden bir öneride bulunamam ama 2x4GB veya 4x2GB RAM ve Win 8.1 en makul çözüm diye düşünüyorum.

2 slotlu 4 GB RAM maksimum macOS kursak nasıl olur hocam?
macos nasıl stabil midir bilmiyorum,linux işletim sistemleri gayet hızlı bir şekilde çalışabilir fakat oyun konusunda desteği var mıdır veya kurulumları nasıl olur bakmak lazım.En iyi stabili win8.1 enterprise kurmanızdır çünkü 7 kadar hızlı ve sürücüleri kendisi indirir.

Bu konuda bir bilgim yok o yüzden bir öneride bulunamam ama 2x4GB veya 4x2GB RAM ve Win 8.1 en makul çözüm diye düşünüyorum.
macOS nasıl stabil midir bilmiyorum, Linux işletim sistemleri gayet hızlı bir şekilde çalışabilir fakat oyun konusunda desteği var mıdır veya kurulumları nasıl olur bakmak lazım. En iyi stabili Win8.1 Enterprise kurmanızdır çünkü 7 kadar hızlı ve sürücüleri kendisi indirir.
Bu arada şimdi baktım işlemci sıcaklığı 95 derecelerde kullanim fazla değil ama %50'lerde etkisi olur mu droplara?

Yeni konular

Geri
Yukarı