1035G1 ve MX350 Battlefield 1'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

GTX 1050 Ti :D

Hectopat
Battlefield 1'i indirdim, oyunu 1080p düşük grafiklere çektim ancak oyun esnasında sadece 4-5 FPS alıyorum, biliyorum bir oyuncu laptopuna sahip değilim ancak bu kadar düşük değerler almam normal mi? Çözümü yok mudur?

Eki Görüntüle 1147561

• Cihaz modeli: Acer Aspire 5 A515 55G
  • İşlemci: Core i5 1035G1
  • RAM: Kingston 8 GB 2666MHz CL19
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX350 2 GB GDDR5
  • SSD: Kingston 512 GB

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
FPS bir miktar arttı, 20 25 civarına geldi ancak oyun droplardan geçilmiyor. İşin ilginç yanı ben aynı oyunu 7 8 ay önce 70 80 FPS oynuyordum.
Çökmeden açılması güzel, ekran kartında kötü bir sorun olmadığı anlamına gelir.
DDU ile sürücüleri temizleyip, Windows'u yeniden başlatıp, tekrar sürücüleri temizler misin? Hem Nvidia hem İntel UHD için.

Birde, az önce UHD'yi iptal edip açtığında oyunun kendi ayarları değişmiş miydi kontrol ettin mi?

DDU programını indireceksin, Nvidia ve İntel'in sürücülerini sileceksin, daha sonra PC'yi yeniden başlatacaksın. Sonra her ikisini de en günceli olanıyla tekrar kuracaksın.
DDU ile sürücü silme diye aratırsan bulursun Technopat'ta konuları çokça var.

Aynı cihazda aynı problemi yaşıyordum. @rev1 rumuzlu kullanıcının incelemeleri neticesinde sorunun ısınma probleminden kaynaklı olduğunu, termal macun değişimi ve fan temizliği ile düzeltilebileceğini söyledi. Aynen de öyle oldu.

Sözün kısası, aynı problemi yaşayanlar fan temizliği ve termal macun değişikliği yaptığı takdirde problem çözülecektir.

Geri
Yukarı