10400F 6600 XT'e darboğaz yapıyor

Hocam nvidiadan amd'ye geçmişsiniz. Bir format atın temiz kurulum yapın öyle kullanın. Çakıştığını siz de kabul ediyosunuz çözüm belli fakat çözmek yerine serzenişte bulunuyorsunuz.

Bir format atmak yerine ekstra 1500tl ödeyip 3060 da alabilirdiniz.
Neyin formatı güzel kardeşim? insanlar böyle saçmalıklarla uğraşmak zorunda mı? ayrıca MSI Center ın Radeon Software ile çakışmasının format ile ne alakası var? adam sıfırdan MSI Center kuruyor. Ayrıca 6600XT den RTX3060 a geçtim format falan atmadım DDU ile eski sürücüleri kaldırıp Nvidia sürücülerini kurdum sıfır sorun devam ediyorum. Bende de MSI Center kurulu bugüne kadar tek bir sorun yaşamadım hatta bırak MSI Center ı hiç bir programla sorun yaşamadım. AMD nin saçma sapan yazılım sorunlarını savunup durmayın gına geldi artık. Anladık paran anca AMD ye yetti onu aldın ve aldığın markayı savunmak zorunda hissediyorsun da çok komik oluyor güzel kardeşim, yapmayın.

Bugün 7500 TL ye RTX3060 satılsa tek bir Allah'ın kulu 6600XT nin yüzüne bakmaz. Türkiye'de 6600 ve 6600XT sahiplerinin %90 ı RTX3060 alamadığı için o kartları kullanıyor, aynı fiyat olsa kim gidip AMD alsın? kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık.

Buradan mı yapılıyor hocam hiç ayarlamadım buraları ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    218 KB · Görüntüleme: 16
Neyin formatı güzel kardeşim? insanlar böyle saçmalıklarla uğraşmak zorunda mı? ayrıca MSI Center ın Radeon Software ile çakışmasının format ile ne alakası var? ben 6600XT den RTX3060 a geçtim format falan atmadım DDU ile eski sürücüleri kaldırıp Nvidia sürücülerini kurdum sıfır sorun devam ediyorum. Bende de MSI Center kurulu bugüne kadar tek bir sorun yaşamadım hatta bırak MSI Center ı hiç bir programla sorun yaşamadım. AMD nin saçma sapan yazılım sorunlarını savunup durmayın gına geldi artık. Anladık paran anca AMD ye yetti onu aldın ve aldığın markayı savunmak zorunda hissediyorsun da çok komik oluyor güzel kardeşim, yapmayın.

Bugün 7500 TL ye RTX3060 satılsa tek bir Allah'ın kulu 6600XT nin yüzüne bakmaz. Türkiye'de 6600 ve 6600XT sahiplerinin %90 ı RTX3060 alamadığı için o kartları kullanıyor, aynı fiyat olsa kim gidip AMD alsın? kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık.
Param ancak 6900xt'ye yetti hocam kusura bakma. Keşke nvidia alsaydım ah vah yazık kafama. Keşke kendimi kandırmasaydım da gidip ekstra para verip 3080 alsaydım. Saçma sapan cevabınız bir yana sorunsuz kullandığım kartımın yerine niye Nvidia almadığım için pişman olayım. İphone kafasından farksız cevabınız beni güldürdü cidden. Nvidiaya paran yetmedi amd kullanıyorsun diye insanları aşağılamakta ne bileyim teknolojiden anlamadığınızı daha nasıl belli edersiniz.

Neyin formatı güzel kardeşim? insanlar böyle saçmalıklarla uğraşmak zorunda mı? ayrıca MSI Center ın Radeon Software ile çakışmasının format ile ne alakası var? adam sıfırdan MSI Center kuruyor. Ayrıca 6600XT den RTX3060 a geçtim format falan atmadım DDU ile eski sürücüleri kaldırıp Nvidia sürücülerini kurdum sıfır sorun devam ediyorum. Bende de MSI Center kurulu bugüne kadar tek bir sorun yaşamadım hatta bırak MSI Center ı hiç bir programla sorun yaşamadım. AMD nin saçma sapan yazılım sorunlarını savunup durmayın gına geldi artık. Anladık paran anca AMD ye yetti onu aldın ve aldığın markayı savunmak zorunda hissediyorsun da çok komik oluyor güzel kardeşim, yapmayın.

Tamam siz zenginsiniz, aldığınız kartta 3060 mı yani? 6700 XT alacak paranız yok mu? Konu sahibinin problemini ne çabuk çözdünüz parası yokmuş bak.

Buradan mı yapılıyor hocam hiç ayarlamadım buraları ?
Hocam sizden şunu isteyeceğim bir oyuna girin ayarları fulleyin ve ekran kartının çekirdek hızının kaç çalıştığına bakın. Sonra buraya tekrar girin, gpu ayarı kısmının altındaki yere girip oradaki minimum frekansa oyunda gördüğünüz değerin 200mhz altını girin böylece minimum o saat frekansında çalışacak ve siz de istediğiniz stabil yüksek fps'i alacaksınız.

Hocam sizden şunu isteyeceğim bir oyuna girin ayarları fulleyin ve ekran kartının çekirdek hızının kaç çalıştığına bakın. Sonra buraya tekrar girin, gpu ayarı kısmının altındaki yere girip oradaki minimum frekansa oyunda gördüğünüz değerin 200mhz altını girin böylece minimum o saat frekansında çalışacak ve siz de istediğiniz stabil yüksek fps'i alacaksınız.
Hocam %100 kullanan bir oyunda denedim. 2590 MHZ de %100 kullanıyor. 2400 mhz ayarladım deneyip döneceğim size. Bu sadece oyunlarda minimum 2400 de çalışıyor değil mi ? Boşta çalışmasın da.

Hocam %100 kullanan bir oyunda denedim. 2590 MHZ de %100 kullanıyor. 2400 mhz ayarladım deneyip döneceğim size. Bu sadece oyunlarda minimum 2400 de çalışıyor değil mi ? Boşta çalışmasın da.
Boşta da o değeri çalıştıracak oyun seansınız bittikten sonra sağ üstte varsayılanlara döndürme düğmesi var ona basmanız yeterli. İsterseniz bu profili kaydedin gene sağ üstte oyuna girmeden profili yüklersiniz oyundan çıkınca varsayılana çevirirsiniz yeniden.

Bu konu niye bu kadar uzamış? 2K çözünürlük ve PCIe 3.0 sistemde 6600 XT kullanmak yüksek VRAM tüketen oyunlarda iyi değil. Veri yolu darboğazı yaşıyor. 6600 XT'yi 1080P'de kullanmak, eğer 2K'ya geçilecekse 4.0 tabana koymak daha iyi.

10400F'in gücünden sebep darboğaz olmuyor, veri yolundan sebep oluyor. Yoğun veri tüketimli oyunlarda bunu yaşayacaksın ben iade et derim.

Boşta da o değeri çalıştıracak oyun seansınız bittikten sonra sağ üstte varsayılanlara döndürme düğmesi var ona basmanız yeterli. İsterseniz bu profili kaydedin gene sağ üstte oyuna girmeden profili yüklersiniz oyundan çıkınca varsayılana çevirirsiniz yeniden.
yok hocam zaten pubg de 2594 MHZ de çalışıyor minimum. Düşmüyor hiç. Ancak kullanım %65 lere kadar düşüyor. Sanırım bu durumu çözemeyeceğim. En iyisi şuanki sistemimle RTX 2060 12 GB falan en ideal kart olacak benim için. Yoksa komple sistemimi güncellemem gerekecek. O kadar da hevesle almıştım bir de msi gaming x aldım sağlam olsun diye.

yok hocam zaten pubg de 2594 MHZ de çalışıyor minimum. Düşmüyor hiç. Ancak kullanım %65 lere kadar düşüyor. Sanırım bu durumu çözemeyeceğim. En iyisi şuanki sistemimle RTX 2060 12 GB falan en ideal kart olacak benim için. Yoksa komple sistemimi güncellemem gerekecek. O kadar da hevesle almıştım bir de msi gaming x aldım sağlam olsun diye.
İşlemci 11400f, 12100f veya 5600 olsaymış iyiymiş. Sanırım sorunun temeli kino'nun dediği gibi pcie 3.0.

Geri
Yukarı