10400F 90 derece

Kasanızın sirkülasyonu iyi değilse, soğutucu tam oturmamışsa, iyi bir termal macun kullanmıyorsanız, uzun süredir bilgisayarınızı temizlemediyseniz, termal macununuzu uzun süredir değiştirmediyseniz böyle durumlar görülebilir, en fazla 90 derece laptoplar için normalken masaüstü bilgisayarlar için normal değildir.

Kasa Performax trinty.
Kasanızın sirkülasyonu iyi değilse, soğutucu tam oturmamışsa, iyi bir termal macun kullanmıyorsanız, uzun süredir bilgisayarınızı temizlemediyseniz, termal macununuzu uzun süredir değiştirmediyseniz böyle durumlar görülebilir, en fazla 90 derece laptoplar için normalken masaüstü bilgisayarlar için normal değildir.

Bilgisayarı 1 ay önce temizledim hava sirkülasyonu iyi diye düşünüyorum çünkü ekran kartı ısınmıyor 3 fanlı olduğu için de olabilir. Stok fanın tam oturmadığını nasıl anlayacağım.
Bilgisayarı 4 saat boşta ekran kapalı PES 21 indirdim PES 21'e girdim 10 dakika oynadım kasa fan sesi aşırı derecede arttı MSI Afterburner'dan baktım ani dalgalanıyordu 80 derecenin altına hiç düşmedi 92 derecelere kadar gördü boştayken 40 derecenin altına düşmedi 50 derecenin üstüne hiç çıkmadı bilgisayar yeni 6 ay önce alındı termal macunda sıkıntı olduğunu ve kasa sirkülasyonunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ekran kartı 5600 XT 3 fanlı sıcaklık dereceleri iyi kasanın içini açıp baştan aşağı 1 ay önce temizledim.
Diğer oyunlarda 70 derecenin üstüne çok nadir çıktı.

Son düzenleme:
Eğer kasa bu ise hava sirkülasyonu iyi duruyor bence sorun işlemci fanının iyi takılmaması tam temas edemiyor olabilir.

Evet kasa bu dediğim gibi hava sirkülasyonu iyi bence ama fanda veya termal macunda sıkıntı varsa buna ben bakabilir miyim yoksa bilgisayarcıyamı götürüyüm bir statik elektrik yüklemesi yapar mıyım çıplak el ile.

Geri
Yukarı