10400F GTX 1650 sistem Roblox FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. FPS Unlocker ile 144 FPS kilidi koyuyorum. Bazı Roblox'ta olan oyunlarda bir sıkıntı olmayıp sürekli 144 FPS alıyorum. Lakin bazılarında ise ekran kartı sadece yarısını kullanarak 100 FPS alıyorum. Bazılarında hatta 60 FPS ile 80 aldığım da oluyor. CS:GO da böyle bir durum olmuyor. Sadece Roblox'ta olan bazı oyunlarda gerçekleşiyor bu olay. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Sistem özellikleri:
Lenovo G5 İdeacentre.
10400F İşlemci.
16GB RAM.
GTX 1650 Super ekran kartı.

Aslında şöyle, yani bu Roblox'ta olan oyundan oyuna göre değişiyor. Lokasyon değiştiriyorsun, FPS 80 den 120 ye fırlıyor. Bazı yerlerde 144 FPS kalıyor. Ekran kartı zaten tamamını kullanmıyor.
Hocam bence tamamen oyunun optimizasyonu ile ilgili. Donanımlarınızda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Örnek olarak Warframe'de de bana benzer şeyler oluyor. FPS yüksekken bir anda oyunun bazı yerlerinde kendini 1 saniyeliğine falan 48 FPS'e kitliyor. Roblox bu, bu tarz optimizasyon sorunları olur elbet.

Darboğaz söz konusu olduğunu sanmıyorum. CS:GO da olmuyorsa yani Roblox'ta olmaması lazım diye düşünüyorum.
Hayır , Ekran kartınız işlemciniz için minimum kart ondan dolayı bu sorunla karşılaşabiliyor olabilirsiniz. 10400f için GTX 1660 önerilir siz en minimum seçenekteki kartı kullanıyorsunuz. buda bu soruna yol açıyor.

Geri
Yukarı