10400F için soğutucu önerisi

hypxness

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, işlemci anormal bir şekilde %60 bile kullanılsa oyunlarda 80 derecelere çıkmaya başladı, aldığım zamanlarda da yüksek sayılabilecek ısılarda (70-75 derece) çalışıyordu. Sırf işlemci ısınmasın diye oyunlara giremez oldum. Bu nedenle soğutucu ve termal macun almaya karar verdim. Aklımda şu anlık Snowman T6 Ultra var, piyasadan pek bir haberim yok önerilerinizi bekliyorum. Sadece soğutucu için bütçem 400 TL. Anakartım MSI B460M-A Pro.

Merhaba, işlemci anormal bir şekilde %60 bile kullanılsa oyunlarda 80 derecelere çıkmaya başladı, aldığım zamanlarda da yüksek sayılabilecek ısılarda (70-75 derece) çalışıyordu. Sırf işlemci ısınmasın diye oyunlara giremez oldum. Bu nedenle soğutucu ve termal macun almaya karar verdim. Aklımda şu anlık Snowman T6 Ultra var, piyasadan pek bir haberim yok önerilerinizi bekliyorum. Sadece soğutucu için bütçem 400 TL. Anakartım MSI B460M-A Pro.
hocam bende yeni snowman t5 aldım soğutma olarak gayet başarılı ve çok güzel görünüyor. t6 ultra bi tık daha iyi ama görüntü önemliyse kesinlikle t5 öneririm.

hocam bende yeni snowman t5 aldım soğutma olarak gayet başarılı ve çok güzel görünüyor. t6 ultra bi tık daha iyi ama görüntü önemliyse kesinlikle t5 öneririm.
Görünüş çok önemli değil açıkçası performansı daha çok önemsiyorum.
Aklındaki soğutucuyu, Snowman T6'yı bende öneririm.
Bu fiyatlara sanırım fazla alternatif yok gibi.

hocam şunada bir bakın bence fiyatı çok makul
Çok fazla düşünmeden T6 Ultra siparişi verdim hocam, şöyle 65 derecelere düşürse yeterli olacaktır benim için. Bakalım gelince göreceğim hızlı teslimat ile cuma gününe geleceğini düşünüyorum, bu konuya tecrübelerimi iletirim.

Tüm çekirdekler 100'de 100 yükte 71 derece sabit oluyor işlemcim. Ayrıca içinden çıkan kalitesiz termal macunu sürdüm. Bu arada 80 derece korkulacak kadar fazla değil. İşlemciye hiçbir şey olmaz o sıcaklıklarda. Ama 85'lere çıkmaya başlarsa önlem alma vakti gelir.

Tüm çekirdekler 100'de 100 yükte 71 derece sabit oluyor işlemcim. Ayrıca içinden çıkan kalitesiz termal macunu sürdüm. Bu arada 80 derece korkulacak kadar fazla değil. İşlemciye hiçbir şey olmaz o sıcaklıklarda. Ama 85'lere çıkmaya başlarsa önlem alma vakti gelir.
Oynadığım oyunlar genelde %50 civarında kullanıyor işlemciyi, bu soğutucunun performansına göre soğuk denebilecek derecelerde çalışması beni rahatlatır açıkçası. 80 derece görünce bi rahatsızlık düşüyor içime. Termal macun almaya üşenirsem bende o macunu sürerim.

aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum son 1 2 haftadır oyunlarda 82 -83 derecelerde boşta bile max 45 bandında geziyor bende sizin gibi düşünüyorum .. hatta sıvı soğutucu almayı bile düşündüm şimdi
kule tipi mi ? sıvı soğutmamı ? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anakart: Asus Prime B460M-A R2.0

aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum son 1 2 haftadır oyunlarda 82 -83 derecelerde boşta bile max 45 bandında geziyor bende sizin gibi düşünüyorum .. hatta sıvı soğutucu almayı bile düşündüm şimdi
kule tipi mi ? sıvı soğutmamı ? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anakart: Asus Prime B460M-A R2.0
Eğer işlemci aynı ise sıvı soğutucu gereksiz olacaktır. Kule tipi yeterli olur bence sıvı soğutmaya o kadar masrafa girmeye gerek yok, muhtemelen forumdakiler de benim dediğimi diyecektir. Kargom geldiğinde derece ne kadar düşecek buraya yazacağım, ona göre aklınızda bir fikir oluşur.

Yeni konular

Geri
Yukarı