10400F vs 3600

Dostum ben de sipariş ettim. Bugün geliyor Allah'ın izniyle. i5 10400F + MSI B460M PRO-VDH Wi-Fi + Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200MHz + MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC. Bu şekilde bir sistem yaptım. Kasa, güç kaynağı ve SSD daha önceden var onu kullanacağım.

Yeni nesil işlemci olduğu için Intel tercih ettim. Geçen gün MSI bayağı ucuzlamıştı. %20'ye varan indirim yaptılar bazı ürünlerine Hepsiburada üzerinde.

Daha öncesinde AMD kullandım. Arıza açtıktan sonra 25 dolar + KDV arıza tespit ücreti istediler. Eğer ürün ellerinde yoksa benzeri ile değiştireceklerini söylediler. Ellerinde yoktu ve değiştireceği ürününde ücretini istediler. Burada bunu söylememdeki maksat AMD işlemci bulamıyorsun ama Intel her yerde bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de sipariş ettim. Bugün geliyor Allah'ın izniyle. i5 10400F + MSI B460M PRO-VDH Wi-Fi + Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200MHz + MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC. Bu şekilde bir sistem yaptım. Kasa, güç kaynağı ve SSD daha önceden var onu kullanacağım.

Yeni nesil işlemci olduğu için Intel tercih ettim. Geçen gün MSI bayağı ucuzlamıştı. %20'ye varan indirim yaptılar bazı ürünlerine Hepsiburada üzerinde.

Daha öncesinde AMD kullandım. Arıza açtıktan sonra 25 dolar + KDV arıza tespit ücreti istediler. Eğer ürün ellerinde yoksa benzeri ile değiştireceklerini söylediler. Ellerinde yoktu ve değiştireceği ürününde ücretini istediler. Burada bunu söylememdeki maksat AMD işlemci bulamıyorsun ama Intel her yerde bulunuyor.

Neredeyse benim ekran kartım ve RAM ile aynı. Anakartınız 3200MHz destekliyor mu ve OC olanağı yok sanırım değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 3600'ün fiyatlarını göz önünde bulundurduğumuzda 10400F almak çok daha mantıklı olacaktır.

Neredeyse benim ekran kartım ve RAM ile aynı. Anakartınız 3200MHz destekliyor mu ve OC olanağı yok sanırım değil mi?

Anakart 2993 MHz destekliyor. İşlemcide destek olmadığı için zaten kullanamıyorum. 4 adet RAM slotu var. EZ Debug LED desteği var. 2 adet M.2 SSD yuvası var. Harici olarak takılabilen Wi-Fi portları var. Çok güzel bir kart kısacası. Üstelik 940 lira civarında iken indirimle 734 liraya almıştım.

i5 10400F işlemciyi RTX grafik kartları ile kullanıyorlar. Alabilecek durumum vardı ama şu anda işimi göreceği için tercih etmedim. İleri de gerekirse RTX 3000 serisinde kullanabilirim.

Bu arada daha öncesinde Gskill kullandım. Açıkcası güzeldi. Ömür boyu garanti desteği var arıza için gönderdiğim zaman değişimini sağladılar.

Bu sefer Adata tercih ettim. Ama alırken ömür boyu garantisi olduğu için tercih ettim. Güvenle alabilirsin.

Sistem demin geldi gerçekten çok güzel. Nvidia farkı yaratıyor :)

WhatsApp Image 2020-09-20 at 16.22.11.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı