1050 GTX laptop 5700₺ eder mi?

Swat1

Femtopat
Daha fazla  
1050 GTX ekran kartı 16 GB RAM i5 9.nesil 512 M.2 SSD 15 ay garantisi var, oyun bilgisayarımı 5700 liraya sattım. Sizce normal mi az mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hocam. Ederi 5500-6000 arası.

Normal kavramı oldukça göreceli aslında, eğer dünyadaki 2. el sistemine göre söylüyorsanız fazla fazla yüksek. 2. el ürün %50'den başlar ürünün durumu perte çıktıkça %10'a kadar düşer. Ama Türkiye'de mevcut durumlar malum 1400 lira sıfır monitörü adam 1 yıl kullanıp 1350-1600 arası satıyor enflasyona girmiyorum bile enflasyon girdiyse 3K'dan satar, kastettiğim aynı fiyat durumu. İşin ilginci de alıcılar gayet normal buluyor bunu ve alıyor :D . Ben 800 lira teklif verince linç yemiştim. Bunu yapanlar da yabancı değiller ha ekran kartı stokları bitti diye fiyatları yükselince satıcılara söven insanlar. Monitör stokları bitse kendi 600 liraya aldıklar monitörü seve seve 10kdan satarlar. Özetle sizin hatanız değil ortada bir piyasa var ve bu piyasa koskoca bir ülkenin hareketleri ve kişiliği ile şekilleniyor. Siz tam piyasasında satmışsınız. Umarım kara da geçmişsinizdir. Normal galiba ne diyebiliriz ki. Fakat kesin zararda değilsiniz hocam hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Normal kavramı oldukça göreceli aslında, eğer dünyadaki 2. el sistemine göre söylüyorsanız fazla fazla yüksek. 2. el ürün %50'den başlar ürünün durumu perte çıktıkça %10'a kadar düşer. Ama Türkiye'de mevcut durumlar malum 1400 lira sıfır monitörü adam 1 yıl kullanıp 1350-1600 arası satıyor enflasyona girmiyorum bile enflasyon girdiyse 3K'dan satar, kastettiğim aynı fiyat durumu. İşin ilginci de alıcılar gayet normal buluyor bunu ve alıyor :D . Ben 800 lira teklif verince linç yemiştim. Bunu yapanlar da yabancı değiller ha ekran kartı stokları bitti diye fiyatları yükselince satıcılara söven insanlar. Monitör stokları bitse kendi 600 liraya aldıklar monitörü seve seve 10kdan satarlar. Özetle sizin hatanız değil ortada bir piyasa var ve bu piyasa koskoca bir ülkenin hareketleri ve kişiliği ile şekilleniyor. Siz tam piyasasında satmışsınız. Umarım kara da geçmişsinizdir. Normal galiba ne diyebiliriz ki. Fakat kesin zararda değilsiniz hocam hayırlı olsun.
Acık konuşayım ben kar etmedim tam tersi aldıgım fiyattan aşagıya sattım ya şöyle bilgisayarcılara baktım garantisiz 6200 TL ye satıyor ondan bir şaşırdım sormak istedim ama şuanda tekrardan satmaktan vazgectim cunku satsam 3000 TL gibi bir şey koymam lazım üst segtmen Almak için onun için yaza bırakmayı düşünüyorum sizce de mantıklı olan bu değil mi

Acık konuşayım ben kar etmedim tam tersi aldıgım fiyattan aşagıya sattım ya şöyle bilgisayarcılara baktım garantisiz 6200 TL'ye satıyor ondan bir şaşırdım sormak istedim ama şu anda tekrardan satmaktan vazgectim cunku satsam 3000 TL gibi bir şey koymam lazım üst segtmen almak için onun için yaza bırakmayı düşünüyorum sizce de mantıklı olan bu değil mi?

Evet yaptığınız şey mantıklı ama fiyat belirlenirken bilgisayarcılar baz alınmaz, onlar zaten nerede eski kafa insanlar internet elle tutulmuyor güvenilmez gidem mahalle bilgisayarcımdan alayım tarzı insanlar varsa onları hedefler müşteri olarak. Tamire götürdüğün bilgisayardan RAM çalıp 500 lira da fatura ödersin cracklı format attığı için. Her şeyleri böyledir. 3 4 kata kadar daha fazla fiyat söyleyebilirler. Girin herhangi bir 2. el sitesine bir ürün aratın, pahalıdan ucuza aratın fiyat genelde 800 lira- 6000 lira gibi anlamsız bir uçurumda çıkar. İşte o 4500-6000 segmentini bilgisayarcılar koyar bakabilirsiniz tam şu an. Yine de dediğim gibi iyi yapmışsınız alan olmuş sonuçta değil mi. Bu bile konuyu kilitler.

Geri
Yukarı