1050 Ti boşta 42-45 derece

Hocam direk olarak bilgisayarın hiç 75 dereceyi geçtiğini görmedim o da geçen akşamlarda extreme ayarlarda Sleeping Dogs oynarken oldu. Sıcak da olduğu için herhalde sıkıntı var mı yük altında?
Hocam sıkıntı yok bu derecede ancak 1050 Ti gibi az güç çeken bir kartta bir miktar yüksek. Bir bakım lazım yani, yakında 80 dereceyi de görür.

Hocam bu aralar biraz yoğunum biraz geciktirsem bakımı çok sıkıntı çıkar mı?

Kartın garantisi bittiyse termal macun değiştir ve fanları temizle. 70'e düşer. Ama yine de 75 sıkıntı değil. Laptoplar yıllarca 85 derecelerde çalışıyor hiçbir sıkıntı olmuyor. Sıcağa dayanıklı parçalar bunlar. Kolay kolay bir şey olmaz. Lehimler 120 derecede eriyor. 85 derece altında uzun kullanımda herhangi bir sıkıntı çıkmaz ama fan sesi rahatsız eder sadece.

Sağ olun hocam içimi rahatlattınız. Hocam 75 çok çok çok nadir gördüm ama gördüm bir iki kere geçen gün. Sıkıntı çıkacağını sanmam yarın da temizleyeceğim zaten tozlarından.
Kartın garantisi bittiyse termal macun değiştir ve fanları temizle. 70'e düşer. Ama yine de 75 sıkıntı değil. Laptoplar yıllarca 85 derecelerde çalışıyor hiçbir sıkıntı olmuyor. Sıcağa dayanıklı parçalar bunlar. Kolay kolay bir şey olmaz. Lehimler 120 derecede eriyor. 85 derece altında uzun kullanımda herhangi bir sıkıntı çıkmaz ama fan sesi rahatsız eder sadece.

Sağ olun hocam içimi rahatlattınız. Hocam 75 çok çok çok nadir gördüm ama gördüm bir iki kere geçen gün. Sıkıntı çıkacağını sanmam yarın da temizleyeceğim zaten tozlarından.
GPU'ların termal macunu değişimi çok fazla tavsiye edilmiyor normal CPU'ya göre daha hassas oldukları için. Dikkat edin

1653947290650.png

Yeni konular

Geri
Yukarı