1050 Ti Görüntü Gidiyor

Cowabunga

Hectopat
Aşağıdaki gibi bir masaüstü bilgisayar topladım ama problemlerim bitmedi. Uyumluluk vs açısından tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Zalman Z3 Plus + 600 LE 600W Siyah ATX Mid Tower Kasa
Intel Kaby Lake Core i5 7400 3.0GHz 6MB Cache LGA1151 İşlemci
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C14FB2/8
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX)
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC
Philips 223V5LSB2/62 21.5" 5ms (Analog) LED Monitör
MSI B250M PRO-VDH Intel B250 Soket 1151

İlk başta Asus EX-GTX 1050 TI 4Gb vardı. Monitorum VGA olduğundan çıkış alamadım ve televizyonun HDMI kablosuyla 2-3 gün oyunları oynadım bir gün PUBG oynarken ekran gitti. Bilgisayarı tekrar açtığımda görüntü alıyorum internette surf yapabiliyorum fakat biraz ekran kartı yiyen oyun oynadığımda CS GO, PUBG vs 10-15 sn sonra ekran gidiyordu. Ekran kartı fanlarına baktığımda bilgisayar açılırken çalışıp duruyordu. Ekran kartını servise verdim iade aldım ve son olarak MSI aldım. Dün ekranı taktım. HDMI to VGA kablosuyla Philips monitöre bağladım görüntü alıyorum fakat oyuna girdiğimde 4-5dk sonra ekran gidiyor. Tüm fanlar dönmeyi kesiyor. 20 gündür bunlarla uğraşıyorum. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba?

Bu arada görüntü gittiğinde HDMI kablosunu hemen çıkarıp kabloyu arkadaşın laptopuna taktığımda problem olmuyor. Hem HDMI hem HDMI to VGA kabloları 15 liralık bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki gibi bir masaüstü bilgisayar topladım ama problemlerim bitmedi. Uyumluluk vs açısından tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Zalman Z3 Plus + 600 LE 600W Siyah ATX Mid Tower Kasa
Intel Kaby Lake Core i5 7400 3.0GHz 6MB Cache LGA1151 İşlemci
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C14FB2/8
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX)
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC
Philips 223V5LSB2/62 21.5" 5ms (Analog) LED Monitör
MSI B250M PRO-VDH Intel B250 Soket 1151

İlk başta Asus EX-GTX 1050 TI 4Gb vardı. Monitorum VGA olduğundan çıkış alamadım ve televizyonun HDMI kablosuyla 2-3 gün oyunları oynadım bir gün PUBG oynarken ekran gitti. Bilgisayarı tekrar açtığımda görüntü alıyorum internette surf yapabiliyorum fakat biraz ekran kartı yiyen oyun oynadığımda CS GO, PUBG vs 10-15 sn sonra ekran gidiyordu. Ekran kartı fanlarına baktığımda bilgisayar açılırken çalışıp duruyordu. Ekran kartını servise verdim iade aldım ve son olarak MSI aldım. Dün ekranı taktım. HDMI to VGA kablosuyla Philips monitöre bağladım görüntü alıyorum fakat oyuna girdiğimde 4-5dk sonra ekran gidiyor. Tüm fanlar dönmeyi kesiyor. 20 gündür bunlarla uğraşıyorum. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba?

Bu arada görüntü gittiğinde HDMI kablosunu hemen çıkarıp kabloyu arkadaşın laptopuna taktığımda problem olmuyor. Hem HDMI hem HDMI to VGA kabloları 15 liralık bir şey.
Dönüştürücü bozuk olmasın. Belki anakarttandır, başka bilgisayar ile deneme şansın varmı.

Ben de yenile msi 1050 ti gaming x ekran kartı aldım fakat oyun oynarken 1-3 sn arasında siyah ekran geliyor ve oyun tekrar devam ediyor. HDMI kablo ile TV monitöre görüntü sağlıyorum. HDMI kablo bozulmuş olabilir diye değiştirdim başka 1 tane taktım fakat onda da aynı şeyler olmaya başladı. TV monitörüm 5 ms tepkime hızlı ve 60 Hz tazeleme oranına sahip acaba monitörden olabilir mi? Ekran kartının arızalı olduğunu düşünmüyorum çünkü daha 1 haftalık!!! Ana kartım msi z170a gaming m5 ana kart, 16 gb ram, 600 W Power Supply ve i7 6700 işlemci var. Lütfen önerilerinizi bekliyorum !!!!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı