Çözüldü 1050 Ti & i5 7400 Sistem düşük performans veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemal Çevik

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16gb 2400mhz
SSD veya HDD modeli
1TB WD 7200RPM
Ekran kartı
1050 Ti 4GB
Anakart
B250M-A
İşlemci
i5 7400 3.00Ghz
LoL ve CS2 oynayabiliyordum en azından, son 1 haftadır FPS düşmesi yaşıyorum. Sorunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. CS2'de 100 CPU kullanımı LoL'de 45-50 CPU kullanımı. Yardımlarınızı bekliyorum.

i5 3470 ile akıcı oynuyorum savaşlarda falan da kasma donma yok. Güç planından nihai performans modunu açın, eğer açık ise V-Sync'yi açın düzelir sorun

İlk sorun HDD kullanman, görebildiğim kadarıyla 1050 Ti kullananlar son zamanlarda bunu yaşıyor sizlik bir durum değil gibi, BIOS güncellemesi ya da performansla alakalı bir durum değil Windows zaten otomatik gücü seçiyor BIOS Update ise 50 FPS arttırmaz.

i5 3470 ile akıcı oynuyorum savaşlarda falan da kasma donma yok. Güç planından nihai performans modunu açın, eğer açık ise V-Sync'yi açın düzelir sorun
Hocam BIOS güncel degilse ,bu yüzden olabilir.
İlk sorun HDD kullanman, görebildiğim kadarıyla 1050 Ti kullananlar son zamanlarda bunu yaşıyor sizlik bir durum değil gibi, BIOS güncellemesi ya da performansla alakalı bir durum değil Windows zaten otomatik gücü seçiyor BIOS Update ise 50 FPS arttırmaz.

Format attım, ekran kartı driverı en son sürüm (acaba eski sürüm mü yüklemeliyim), bios güncel, HDD sağlıklı yani yeni başladı bu sorun, CPU termal macunla falan ilgisi var mıdır?

Format attım, ekran kartı driverı en son sürüm (acaba eski sürüm mü yüklemeliyim), BIOS güncel, HDD sağlıklı yani yeni başladı bu sorun, CPU termal macunla falan ilgisi var mıdır?

Isılarda ekstrem bir durum yok ise macunluk olduğunu sanmıyorum, sizin Custom OS kurma vaktiniz gelmiş.

Geri
Yukarı