1050 Ti için 350W PSU yeterli mi?

EvreNoice

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Oldukça eski bilgisayarım için 1050 Ti Gaming 4 GB ekran kartı sipariş ettim ikinci el olarak. Ekran kartının W değeri şu an takılı olan ekran kartı ile aynı olduğundan yeni PSU gerekeceğini düşünmedim. Şu anki PSU 350W.

Özellikleri şunlar;

Teknik Özellikler
Maksimum Güç350W
YapıATX
Soğutma Sitemi12cm Sessiz Fan
24-Pin Ana Kart Konnektör1
4-Pin +12V CPU Konnektör1
SATA Konnektör2
4-Pin Çevresel Konnektör2
4-Pin FDD Konnektör1
6-Pin PCI-E Konnektör-
PFC-
Boyut (G x D x Y)150 x 140 x 85 mm
Garanti Süresi (Ay)24

Sanırım 6 pin ekran kartı girişi yok. 1050 Ti için bu gerekli mi? Eğer gerekli ise yeni PSU almayı düşünüyorum. İkinci el Corsair VS450 buldum. Bu yeterli olur mu? Ve alırsam anakartım ile uyumlu olur mu? Ek olarak SSD'de ekleyebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Hayırlı ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
VS450 yeterli olur ancak PSU'nuzun 12V kanalından kaç A verdiğini yazsanız daha iyi olurdu attığınız bilgiler gereksiz. Tahminimce 10-11A veriyordur. 1050 Ti'ı ucu ucuna besler ancak yükte zorlanırsınız. Güvenilir bir PSU olduğunu da sanmıyorum.

VS450 alabilirsiniz yeterli ve kalitelidir. 1050Ti'da 6 pin güç girişi yok bu arada.

Hayırlı ramazanlar size de. SSD mutlaka ekle sisteme. En azından 240 GB SATA SSD almanda fayda var.
PSU almışken 550W 80 Plus alsan daha iyi olur. En azından geleceğe yönelik olur. İleride sistemi değiştirsen bile kullanabilirsin. Bütçe yok diyorsan ikinci el az kullanılmış, yani hala garantisi devam eden bir PSU da alabilirsin.

Dediklerinizi not alıp araştırmama başlayacağım. SSD istiyorum ancak SSD ile ilgili şöyle bir sıkıntı var. Ana kart çok eski Sata 3 ve M.2 girişi yok. Boşta x16 girişi var. Adaptörler ile nmve girişli orta seviye bir ssd mi takmalıyım? Hız kaybı ne kadar olur tahminen?
ve 2. el alınacakken garanti şart mı? GeT ile almayı düşünüyorum yani deneyeceğim bir süre.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    16,5 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.PNG
    2.PNG
    16,1 KB · Görüntüleme: 35
Verdiğim linke göre anakartında SATA bağlantısı var görünüyor. Yani SSD takabilirsin.
Sen yine de kontrol et anakartının üzerinden.

Verdiğim linke göre anakartında SATA bağlantısı var görünüyor. Yani SSD takabilirsin.
Sen yine de kontrol et anakartının üzerinden.

Evet kontrol ettim. Şemadaki gibi SATA 1-2-3-4 Var ancak sadece HDD kullanıyorum ve hepsi de dolu görünüyor. Takip ettiğimde SATA 3 kasanın üstünde 2.0 bir USB girişine bağlı Sata 4 de ise bi kapak gibi şey takılı kablo bağlı değil? SSD lerde yazan SATA 3 buradaki SATA 3 mü oluyor?

Dosya Ekleri

• 20200426_062913.jpg
    20200426_062913.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 35
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı