1050 Ti ile 240 Hz monitör kullanmak

Barca

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhabalar arkadaşlar forumda yeniyim GeForce GTX 1050 Ti 4GB ekran kartım var. CS:GO için 240Hz 1ms monitör almayı planlıyorum ekran kartım ile alakalı herhangi bi problem yaşar mıyım? Bu konulara çok yabancıyım lütfen değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi esirgemeyin 3500-3600 TL bütçem var teşekkürler saygılar.
  • Anakart Asus Prime B250M-K
  • İşlemci Intel Core i5 7400 CPU 3.00GHz
  • HyperX 8GB DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pek tecrübeli olmamakla beraber! 240Hz yerine , 144Hz bi monitöre 1500 ayırıp kalan 2000TLye ekran kartını güncellemek dha mantıklı değil mi ? Her ne kadar şuan için yeterli olsa da ileride 240Hz monitörden ziyade güncel bi ekran kartı daha işlevsel olacaktır diye düşünüyorum.
Tamamen tercih meselesi 240 aldın diye 20 + adam vurmayacaksın 144 oynuyor herkes boşa para harcamak benim açımdan.

Yani sistemin 1080p başlangıç seviyesi gidip 240 hz monitöre bence o kadar para verilmez. 144 Hz yeterlidir. G sync monitör yinede gereksiz diyorum. IPS panel 144 hz 1 ms bir model olabilir yani aslında kimse sana şunu al demesi tercihin sebebiyle doğru olmaz gidip deneyip alsan daha mantıklı :)
IPS panelde renkler daha canlı kanlı TN de daha soluk ama ucuz. 2k almana gerek yok csgo oynuyorsun zaten sisteminde yeterli değil.
Bence bu monitör bile yeterlidir. IPS TN tercihi sana kalmış.
Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı
Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı
Asusu almaya karar verdim inşallah Üzmez beni ve yine inşallah oyunda performans farkı gösterir mevcut monitorum 60hz 1080 5ms

144hz olan modeli tercih edip kalanını ekipman veya daha üst parçalar için harcayabilirsiniz.
Benim derdim ekran kartım nvidia olduğu için g-sync teklonojisi olan bi monitörde CS:go için üst düzey bi performans ama herkese tesekkur ederim foruma konu acmasaydim bodozlama alacaktim g-sync beni mahvetti :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı