1050 Ti ile 240 Hz monitör kullanmak

Barca

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhabalar arkadaşlar forumda yeniyim GeForce GTX 1050 Ti 4GB ekran kartım var. CS:GO için 240Hz 1ms monitör almayı planlıyorum ekran kartım ile alakalı herhangi bi problem yaşar mıyım? Bu konulara çok yabancıyım lütfen değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi esirgemeyin 3500-3600 TL bütçem var teşekkürler saygılar.
  • Anakart Asus Prime B250M-K
  • İşlemci Intel Core i5 7400 CPU 3.00GHz
  • HyperX 8GB DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pek tecrübeli olmamakla beraber! 240Hz yerine , 144Hz bi monitöre 1500 ayırıp kalan 2000TLye ekran kartını güncellemek dha mantıklı değil mi ? Her ne kadar şuan için yeterli olsa da ileride 240Hz monitörden ziyade güncel bi ekran kartı daha işlevsel olacaktır diye düşünüyorum.
Pek tecrübeli olmamakla beraber! 240Hz yerine , 144Hz bi monitöre 1500 ayırıp kalan 2000TLye ekran kartını güncellemek dha mantıklı değil mi ? Her ne kadar şuan için yeterli olsa da ileride 240Hz monitörden ziyade güncel bi ekran kartı daha işlevsel olacaktır diye düşünüyorum.

Çözüm
CS:GO için bence gereksiz şuanda hileden geçilmeyen bir oyun PRO bir oyuncu değilsen ki olmadığını düşünüdüm gaming houselar vs zaten kendileri sistem kuruyor.
Gidip GTX 1070 RTX 2060 alıp yanına 24 inç 1 ms 144 Hz fazlasıyla yeterli olacaktır.

Tabi unutmamak gerek CS:GO işlemci bazlı bir oyun sadece bunu oynayacağım diyorsan ileriyide düşünmüyorum vs. durumu varsa aynı marka model 8 daha RAM monitör de gayet yeterlidir yok başka oyunlarada yönelirim böyle sevdalarım var diyorsan aşağıda yazdıklarım şuan fiyat olarak çok uygunlar.

BenQ XL2411 24" 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) 144hz Full HD Oyuncu Fiyatı 1350 TL
Zotac GTX1070 8GB GDDR5 AMP Core Ekran Kartı ZT-P10700N-10P Fiyatı 2450 TL

Son düzenleme:
Yorum ve onerileriniz için tesekkur ederim fakat benim oynadigim tek bir oyun var o da CS:go bunun içinde sistemimi nasıl daha iyi hale getirebilirim öğrenmeye çalıştığım şey bu yani bu sisteme 240hz g-sync monitör alsam sonuna kadar tüm özelliklerinden faydalanabilir miyim faydalanazmiyim? Eğer bu forumda biri okey verirse alırım monitörü yok hayır kardeşim sen ancak 144hz bi monitorden daha fazla faydalanabilir son derseniz 144hz monitör alırım. Ekran kartimida önümüzdeki aylarda guncellerim.

İşlemci önemli CS:GO için, çoğu oyuncu zaten düşük ayarlarda 4:3 oynuyor, ekran kartı yorulmuyor. i7 8700K ve GTX 660 Ti ile 300 - 400 FPS arası alıyorum.

Tamamen tercih meselesi 240 aldın diye 20 + adam vurmayacaksın 144 oynuyor herkes boşa para harcamak benim açımdan.

Yani sistemin 1080p başlangıç seviyesi gidip 240 hz monitöre bence o kadar para verilmez. 144 Hz yeterlidir. G sync monitör yinede gereksiz diyorum. IPS panel 144 hz 1 ms bir model olabilir yani aslında kimse sana şunu al demesi tercihin sebebiyle doğru olmaz gidip deneyip alsan daha mantıklı :)
IPS panelde renkler daha canlı kanlı TN de daha soluk ama ucuz. 2k almana gerek yok csgo oynuyorsun zaten sisteminde yeterli değil.
Bence bu monitör bile yeterlidir. IPS TN tercihi sana kalmış.
Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı
Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı