1050 Ti ile i5-10400F darboğaz yapar mı?

GPU darboğazı için dedim doğru anladınız peki GPU darboğazının bir zararı var mı işlemciyi değiştirme imkanım var.
GPU Darboğazından sıkıntı olmaz geleceğe yönelik bir sistem dediğim gibi eğer E-Spor oyunlarını yani CS:GO,LOL,Valorant gibi oyunları daha çok seviyorsanız o zaman işlemcinin iyi olması yararınıza olacaktır ancak Hikayeli oyunlar seviyorsanız 1050Ti sizi gerçekten üzecektir sizi 4-5sene götürebilecek ve hikaye oyunlarında daha iyi bir sonuç verecek bir sistem önersem İntel i3 10.nesili öneririm ekran kartı olarak da 1650S ya da 1660 tabii stokta yoklar yerinizde olsam beklerim ancak bekleyemezseniz de sistem E-Sport oyunları için şu anlık yeterli ve işlemcisi sayesinde yükseltmelere oldukça açık bir sistem.

Eğer 1050 Ti'ı sıfır aldıysanız bence iade etmelisiniz. O işlemci çok daha yüksek bir GPU hak ediyor. Aynı zamanda 1050 Ti çok da iyi bir GPU değil sizi pek mutlu etmez. İlla ki 1050 Ti kullanacağım derseniz de 10400F i iade edip 10100F alabilirsiniz.

Bu dönemde ekran kartı bulmak çok zor 1050 Ti buldum 1-2 yıl sonra ekran kartını yükseltebilirim.
GPU darboğazından sıkıntı olmaz geleceğe yönelik bir sistem dediğim gibi eğer e-spor oyunlarını yani CS:GO, LoL, Valorant gibi oyunları daha çok seviyorsanız o zaman işlemcinin iyi olması yararınıza olacaktır ancak hikayeli oyunlar seviyorsanız 1050 Ti sizi gerçekten üzecektir sizi 4-5sene götürebilecek ve hikaye oyunlarında daha iyi bir sonuç verecek bir sistem önersem Intel i3 10.nesili öneririm ekran kartı olarak da 1650S'ya da 1660 tabii stokta yoklar yerinizde olsam beklerim ancak bekleyemezseniz de sistem e-Sport oyunları için şu anlık yeterli ve işlemcisi sayesinde yükseltmelere oldukça açık bir sistem.

Bende dediğiniz gibi düşünüyorum 1-2 yıl sonra ekran kartını yükseltirim.

Geri
Yukarı