Çözüldü 1050 Ti PUBG'de düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xesstiano

Kilopat
Merhabalar yakın zamanda aşağıda vermiş olduğum sistemi topladım. İnternetteki testlere baktığımda ultrada 40-50 arası FPS almam gerekirken ben very lowda 40-50 arası FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir? Çözümü var mıdır? Afterburner'dan baktığımda işlemci ve ekran kartı değerleri çok normal. Oyun SSD'ye kurulu. Şimdiden teşekkürler.
  • i5-8500 3.0 GHz
  • MSI GTX 1050Ti (Gaming X değil)
  • 240 GB Toshiba TR200 SSD
  • MSI B360M PRO-VDH Anakart
  • Gskill Ripjaws 2x8 16 GB 2400 MHz DDR4 RAM (XMP ile 2666 MHz'de kullanıyorum şuan)
  • 1 TB Western Digital 7200 RPM HDD

PUBG oyunu 1080 Ti bile FPS sorunları yaratıyor.
1050 Ti için 1080 P düşük ayarlarda 50-70 FPS arası değerler veriyor.
Bu arada neden tekrar konu açtınız?

Aşağıda vermiş olduğum sistemi 2-3 gün önce topladım. PUBG'de en düşük ayarlarda 50-60 arası FPS alıyorum. Fakat internetteki testlere baktığımda FPS değerlerimin çok daha yüksek olması gerektiğini gördüm. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bir çözümü var mıdır? Oyun SSD'ye kurulu. Afterburner'dan baktığımda CPU ve GPU değerleri çok normal. Şimdiden teşekkürler. :)
  • Intel Core i5-8500 3.0 GHz
  • MSI GTX 1050Ti (Gaming X değil)
  • 240 GB Toshiba TR200 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
  • MSI B360M PRO-VDH Anakart
  • Gskill Ripjaws 2x8 16 GB 2400 MHz DDR4 RAM (XMP ile 2666 MHz'de kullanıyorum şuan)
  • 1 TB Western Digital 7200 RPM HDD

Ayarlarını biraz daha yükseltmeyi deneyip MSİ Afterburner ile GPU ve CPU kullanımlarını atar mısın ?

Ayarlarını biraz daha yükseltmeyi deneyip MSİ Afterburner ile GPU ve CPU kullanımlarını atar mısın ?

Bunlar en yüksek ayarlarda ki değerler.
Yeni aldığın için güncel olmasını göstermez kolay gelsin. :)
Sistemi kendim kurmadığım için driver vs. şeyleri bilgisayarcı kurdu. BIOS'u da düşünmüştür diye tahmin ediyorum kontrol edeceğim.

Dosya Ekleri

• Baslama.jpg
    Baslama.jpg
    518,3 KB · Görüntüleme: 119
  • Mac ici.jpg
    Mac ici.jpg
    384,8 KB · Görüntüleme: 106

Sistemi kendim kurmadığım için driver vs. şeyleri bilgisayarcı kurdu. BIOS'u da düşünmüştür diye tahmin ediyorum kontrol edeceğim.

BIOS yeni alındığında güncel olmuyor genellikle, siz yine de kontrol edin. Bu arada sıcaklık değerleri çok hoş. :aşk:

VSYNC ve FPS yumuşatmanın kapalı olduğundan emin ol. Son driverı güncelleme 398.xx tavsiyem. 3 ay 8400 ile 1050 Ti kullandım orta ayarlarda sanhokta 80+ FPS alıyordum. Bu değerler kesinlikle normal değil. Gözüme çarptı CPU kullanımı da çok düşük.

BIOS yeni alındığında güncel olmuyor genellikle, siz yine de kontrol edin. Bu arada sıcaklık değerleri çok hoş. :aşk:
Teşekkür ederim. :) Eski sistemimde 70-80 derecelere çıkıyordu şimdi nasılsa 70 dereceyi bile göremedim daha. :D
VSYNC ve FPS yumuşatmanın kapalı olduğundan emin ol. Son driverı güncelleme 398.xx tavsiyem. 3 ay 8400 ile 1050 Ti kullandım orta ayarlarda sanhokta 80+ FPS alıyordum. Bu değerler kesinlikle normal değil. Gözüme çarptı CPU kullanımı da çok düşük.
İlk siz normal değil dediniz nedenini merak ettim.

Ultra ayarlarda olduğundandır ne kadar az da olsa.
Hocam bir de kendi normal ayarlarınız ile atarsanız daha iyi olur.

Ultra ayarlarda olduğundandır ne kadar az da olsa.
Hocam bir de kendi normal ayarlarınız ile atarsanız daha iyi olur.
Normal ayarlarda da bu şekilde genelde. Ben en düşükte oynuyorum en yüksek FPS'yi almak için aşağı yukarı bu şekilde. Bu arada çoğu oyunda işlemci kullanımım bu şekilde.
Ben şuan 399.07 güncellemesini kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı