i5 7400 ve GTX 1050 Ti Sistemde PUBG'de Düşük FPS Sorunu

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar i5 7400 ve 8 GB 2400 MHz ve GTX 1050 Ti sistemimde, PUBG oynarken sadece 2 ayar yüksekte diğerleri çok düşükte sürekli 40-50 FPS'lere düşüyor. Ortalama 55-70.

Bu değer bana çok az geliyor sık sık da düşüş giriyor. Asıl beni üzen şey her şey çok düşükde aynı FPS'i alıyorum ve bu sadece PUBG'de oluyor. Geforce Experience'nin oyunu optimize ettiği ayarları kullandım. (aşağıdaki fotoğrafta) O şekilde biraz FPS arttı ama gene 70-80 arası dolaşıyor ve 45-50'lere sık sık düştüğü oluyor ve 720P'de o FPS bence normal değil. Acaba PUBG'deki bu FPS düşüşü neden kaynaklı ?
20180513110947_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi değerleri paylaşın. CPU/GPU ve Bellek kullanımı
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Aida64 HTML raporunu oluşturun. Google drive yükleyip paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Özellikle PUBG oynarken bellekten kaynaklı FPS düşme sorunu çok yaşanıyor.
Çoğu yeni oyunda 8 GB bellek yetersiz kalabiliyor.
Doku kalitesini düşük ayara çekmeni ve Arka planda çalışan uygulama sayısını azaltarak boşta bellek miktarı oluşturun.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Zaten Windows 10 2.5 GB bellek kullanıyor. Sen arka planda Discord v.b yazılım çalıştırdığında 3 GB yakın oluyor. Topladığında 8 GB bellek sınırına geldiği belli oluyor.
Diğer istediğim raporları paylaşın.
Ayriyeten tavsiye olarak 16 GB yükseltme imkanın varsa yükselt.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı