1050 Ti R5 3600 darboğaz yapar mı?

Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim bildiğim işlemci güçsüz ekran kartı güçlü olunca darboğaz yapar. Bir videoda gördüm ve ekran kartı darbogazi oluyormuş. İşlemci güçlü olup ekran kartı güçsüz olunca işlemci kendini frenliyormuş. Yani bu FPS kaybı vs yaşatır mı? 1050 Ti R5 3600 ile kullanacağım.

5600X + 1050 Ti kullanan arkadaşlarım var CS:GO gibi işlemci ağırlıklı oyunlar için hiçbir sorun olmuyor darboğaz işlemcinin ekran kartını besleyememesidir, ekran kartının işlemciyi değil. Aralarında çok ağır uçurum yoksa eğer ki yok bir sorun olmaz.

Ryzen 5 3600 1080P'de 2070 Super'e kadar gidebilecek bir işlemci. Lafı bile olmaz yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biliyorum hocam ama bir videoda izledim videoyu atayim buraya yoksa bende sizin gibi biliyorum.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim bildiğim işlemci güçsüz ekran kartı güçlü olunca darboğaz yapar. Bir videoda gördüm ve ekran kartı darbogazi oluyormuş. İşlemci güçlü olup ekran kartı güçsüz olunca işlemci kendini frenliyormuş. Yani bu FPS kaybı vs yaşatır mı? 1050 Ti R5 3600 ile kullanacağım.

Arkadaşlar sanırım anlamamış, işlemci yapmaz fakat ekran kartı yapar böylece FPS limitlenmiş olur bir örnek olarak benim bilgisayar Ryzen 5 3500 ve RX 560 var. Ekran kartı %100 sabit gördüğünde FPS daha yükselmiyor, limitleniyor, işlemci ise %20 civarı.

GTX 1050Ti çok güçlü bir ekran kartı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı