1050 Ti R5 3600 sistem GTA V FPS düşüşü

Mehmet18

Decapat
Daha fazla  
1050 Ti R5 3600 gskils ripijawsv 2x8 3200 MHz RAM Samsung 870 EVO 500 GB FSP Hyper k 600W MSI MAG Forge 100R arkadaşlar bu sistemle GTA V'te FPS düşüşleri yaşıyorum BIOS güncelleme yaptıktan sonra oldu her şey iyi 100 90 FPS alıyorum bazen bir yere geliyorum FPS direk 50 58'lere düşüyor.
Önceden problem yoktu yağ gibi akıyordu oyun.

1050 Ti R5 3600 gskils ripijawsv 2x8 3200 MHz RAM Samsung 870 EVO 500 GB FSP Hyper k 600W MSI MAG Forge 100R arkadaşlar bu sistemle GTA V'te FPS düşüşleri yaşıyorum BIOS güncelleme yaptıktan sonra oldu her şey iyi 100 90 FPS alıyorum bazen bir yere geliyorum FPS direk 50 58'lere düşüyor.
Önceden problem yoktu yağ gibi akıyordu oyun.
BİOS güncellemesi ile aslında bir çok şey değişmiş olabilir. Sıcaklıklar direkt ilk düşündüğüm sebep. Sıcaklıklar ne durumda acaba?

BIOS'tan kaynaklandığına %100 eminsen eski bir sürüme dönebilirsin ancak kendi tecrübelerim BIOS kaynaklı bir FPS düşüşü yaşamadığım şekilde. Ekran kartı sürücünü değiştirmek ilk adımın olabilir.

BIOS güncellemesi kritik sıcaklık değerini düşürebilior bazen. Örneğin önceden 90 dereceyi geçtikten sonra bileşenler kendini yavaşlatıyorsa şimdi onu 75-80'e çekmiş olabilirler. Aynısı başıma gelmişti oradan biliyorum bir daha da BIOS güncellemesi yapmadım.

BIOS güncellemesi kritik sıcaklık değerini düşürebilior bazen. Örneğin önceden 90 dereceyi geçtikten sonra bileşenler kendini yavaşlatıyorsa şimdi onu 75-80'e çekmiş olabilirler. Aynısı başıma gelmişti oradan biliyorum bir daha da BIOS güncellemesi yapmadım.
Tam ben de bunu diyecektim. ThrottleStop yüklerseniz muhtemelen sebebi anlayacağız. ThrottleStop yükleyin. Arkaplana atın. Oyuna girin. En az 15 dakika kadar oynayın. Ardından Görev çubuğunda simgelerden tekrar ThrottleStop'u açın ve Limits sekmesinin ekran görüntüsünü bizler ile paylaşın.

BIOS güncellendikten sonra anakart ayarları genellikle sıfırlanır. Muhtemelen bilgisayarınızı ayarsız kullanıyorsunuz. Ayarları elle tekrar girmeyi deneyin.

RAM'leri 3200 MHz'e çektim CPB açık.
Tam ben de bunu diyecektim. ThrottleStop yüklerseniz muhtemelen sebebi anlayacağız. ThrottleStop yükleyin. Arkaplana atın. Oyuna girin. En az 15 dakika kadar oynayın. Ardından görev çubuğunda simgelerden tekrar ThrottleStop'u açın ve limits sekmesinin ekran görüntüsünü bizler ile paylaşın.

Tamamdir deniyorum şu an.
Tam ben de bunu diyecektim. ThrottleStop yüklerseniz muhtemelen sebebi anlayacağız. ThrottleStop yükleyin. Arkaplana atın. Oyuna girin. En az 15 dakika kadar oynayın. Ardından görev çubuğunda simgelerden tekrar ThrottleStop'u açın ve limits sekmesinin ekran görüntüsünü bizler ile paylaşın.

O program AMD desteklemiyormuş.
CPU not supported hatası alıyorum.

Son düzenleme:
RAM'leri 3200 MHz'e çektim CPB açık.

Tamamdir deniyorum şu an.

O program AMD desteklemiyormuş.
CPU not supported hatası alıyorum.
A evet pardon AMD desteklemediğini unutmuşum. Benzer şeyi HWİNFO uygulaması ile de yapabilirsiniz. - İşlemcinizin adı- yanında Limit Reasons diye yazar. Sensörler bölümünde. Orada çok detaylı bir şekilde sebepleri görebilirsiniz.

Geri
Yukarı