1050 Ti R5 3600 sistem GTA V FPS düşüşü

Mehmet18

Decapat
Daha fazla  
1050 Ti R5 3600 gskils ripijawsv 2x8 3200 MHz RAM Samsung 870 EVO 500 GB FSP Hyper k 600W MSI MAG Forge 100R arkadaşlar bu sistemle GTA V'te FPS düşüşleri yaşıyorum BIOS güncelleme yaptıktan sonra oldu her şey iyi 100 90 FPS alıyorum bazen bir yere geliyorum FPS direk 50 58'lere düşüyor.
Önceden problem yoktu yağ gibi akıyordu oyun.

A evet pardon AMD desteklemediğini unutmuşum. Benzer şeyi HWiNFO uygulaması ile de yapabilirsiniz. - işlemcinizin adı- yanında limit reasons diye yazar. Sensörler bölümünde. Orada çok detaylı bir şekilde sebepleri görebilirsiniz.

HWiNFO programı var bende nasıl yapacağımı anlatır mısınız?

HWiNFO programı var bende nasıl yapacağımı anlatır mısınız?
Maalesef bilgisayar yanımda değil ama az çok anımsadığım kadarıyla bahsedeceğim. Programa ilk açma girişiminde bulunduğunuzda önünüze şıklar geliyor. Oradan sadece sensör kısmını işaretleyin ve Run diyin.

Gelen ekranda bir yerlerde eğer işlemci, anakart, BİOS destekli ise - İşlemcinizin modeli- Limit Reasons diye yazması gerekiyor.

Maalesef bilgisayar yanımda değil ama az çok anımsadığım kadarıyla bahsedeceğim. Programa ilk açma girişiminde bulunduğunuzda önünüze şıklar geliyor. Oradan sadece sensör kısmını işaretleyin ve run deyin.

Gelen ekranda bir yerlerde eğer işlemci, anakart, BIOS destekli ise - işlemcinizin modeli- limit reasons diye yazması gerekiyor.

Tamamdır size değerleri atiyorum o zaman.

Dosya Ekleri

• 20210710_210046.jpg
    20210710_210046.jpg
    160,8 KB · Görüntüleme: 21
-İşlemci adı, modeli- limit reasons yazması gerekiyor. Limit reasons diye bir yer arıyorum.

Turuncu ile çizdiğim kısımlarda yazması gerekiyor normal şartlarda.

Maalesef bulamadım öyle bir yer.
Sıcaklıklardan dolayı da olabilir mi?
Şu an bayağı bir oynadım işlemci fanını sona aldım herhangi bir problem olmadı.

Geri
Yukarı