1050 Ti sistem görüntü vermiyor

Ekmek Reis

Hectopat
Daha fazla  
Kart görüntü vermiyor. Daha doğrusu tetikleniyor, siyah ekranda kalıyor. Fırınlama yapmayı düşünüyorum. Eğer sorun VRAM'lerle alakalı değilse.

Screenshot_20230127_171426_WhatsApp.jpg

Screenshot_20230127_170442_WhatsApp.jpg

Screenshot_20230127_170342_WhatsApp.jpg

Sensors kısmında MHz de 0'da kalıyor.

Sürücü kuruldu gibi gözüküyor ama tam kurulmuyor. Arada Windows kod 43 veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1649967

Kart daha önce tamir görmüş galiba hocam bu yüzden açılmıyor olabilir. @kino

Birde güncellemesini nasil yapacağım?

Görmüş olabilir. Şu rehber sana tane tane açıklıyor, o ilk attığım linktede Elsa 1050 Ti için ROM dosyasını indirme seçeneği var. Ama %100 bu karta mı ait emin değilim. Elsa ve bazı rebrand ürünler için atılmış aynı olma ihtimal de var.

@Ekmek Reis kartın vBIOS'unu çökertmişler baksana sürümü bile tanımıyormuş önceden. Benim düşüncem bu kart en başından sorunluymuş, müdahale edip çözmeye çalışmışlar olmamış üzerine de yanlış ROM atıp iyice içinden geçmişler. En azından şimdi vBIOS'u tanıyor.

Bundan sonrasını aldığın kişiye sor derim, özünde ne oldu bu karta diye. Fırınlama vb. son çare olsun.

@Ekmek Reis kartın VBIOS'unu çökertmişler baksana sürümü bile tanımıyormuş önceden. Benim düşüncem bu kart en başından sorunluymuş, müdahale edip çözmeye çalışmışlar olmamış üzerine de yanlış ROM atıp iyice içinden geçmişler.

Bundan sonrasını aldığın kişiye sor derim, özünde ne oldu bu karta diye. Fırınlama vb. son çare olsun.

Hocam sorduğumda bir ofisten aldığını belirli bir süre kullandığını söylemişti. Test videosu da attığı için bu kadar garibime gidiyor.(PC'ye yeni anakart aldığımda USB'ler çalışmayınca format atmak zorunda kaldim test videosu falan gitti. )

Hocam sorduğumda bir ofisten aldığını belirli bir süre kullandığını söylemişti. Test videosu da attığı için bu kadar garibime gidiyor.(PC'ye yeni anakart aldığımda USB'ler çalışmayınca format atmak zorunda kaldim test videosu falan gitti. )

Kart ilk eline geçtiğinde yukarıda attığın gibiyse bilmiyorum, kart durduk yere kendi BIOS'unu okumamazlık etmez dye düşünüyorum. Bunu kendi aranızda çözün bu kartı da teknik bilgisi olan birisi incelesin derim.

Kart ilk eline geçtiğinde yukarıda attığın gibiyse bilmiyorum, kart durduk yere kendi BIOS'unu okumamazlık etmez dye düşünüyorum. Bunu kendi aranızda çözün bu kartı da teknik bilgisi olan birisi incelesin derim.

Önce 180 derece 6 dakika fırınladım etkisi olmadı sonra 200 derece yaklaşık 10 dakika fırınladım. DP portunun oradaki kondanstör patladı beyaz plastikleri eridi ama sonuç olarak kartı yaktım diye üzülürken görüntü almayı başardım .sorun ya çipteydi ya da arkasındaki buraya yüklediğim parçaların yamukluğundan dolayıydı(düzelmişler)(belki de kondanstör kısa devre yapıyordu.)Yardımlarınız için teşekkürler @kino Hocam.

@kino hocam MSI Afterburner'ı kaldırdım fan surekli %100'de dün kartın BIOS'unu bir eski sürümüne güncellemiştik yeni sürüme guncellersek sorun çözülür mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı