1050 Ti sistem toplama

Eğer AMD düşünüyorsanız önerim 3600 almanız, çünkü PCI-e 4.0 özelliği var. Eğer PCI-e 4.0 sizin için önemli değilse arkadaşın attığı işlemciyi ve 4 RAM slotlu bir B450 anakart almanız önerim olur.
Ryzen 5 3600 alırsanız anakart önerim
ASUS PRIME B550M-K

PCI-e 4.0 önemli değilse ve Ryzen 5 5500 alırsanız anakart önerim;

MSI B450M PRO-VDH MAX

PCI-e 4.0 desteğinin sizin için önemsiz olduğunu varsayarsak (GTX 1050 Ti'da bu destek yok çünkü) Alttaki önerimi almalısınız. Ama diyorsanız ki sonra RX6500 XT gibi bir ekran kartına geçiş yaparım, Üsttekini almalısınız. RAM Önerim ise;

2X Kingston Fury Beast 8GB 3600MHZ

SSD;

XPG Spectrix S40G RGB 512 GB M.2 SSD

HDD;

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200 RPM

Toplam 5900₺ yapıyor B450 anakartı ve Ryzen 5 5500 işlemciyi alırsanız.

Zaten 1050 Ti için 6K yı geçmemek gerektiğini düşünüyorum. Sonradan kesinlikle sistem Update yapılmayacak. Bilgisayar kurulduğu gibi kalacak.

1050 Ti kartı satamadım. Aslında temiz kart. Aldıktan sonra termal macununu bile değiştirmedim. Tornavida sürülmedi yani. Satabilsem üzerine biraz daha koyup konsol alacaktım. Kart elde kalınca kullanayım bari dedim.

Wi-Fi önerinize kesinlikle katılıyorum. Cidden bu kadar fiyat farkı olacağını düşünmemiştim. Kafamdaki bütçe 5-6k arasındaydı. Önerileriniz daha düşük fiyatta kalmış. Eğer şu parça bunun yerine daha iyi olur derseniz başka önerilere de açığım.
O zaman işlemci ve ssdyi bunlarla değiştirebilirsiniz, işlemci üstte attığımdan çok daha iyi ve ssd için üstte attığım m2 sata, şimdi attığım nvme m2 ssd. Oyun depolamak için kullanacaksanız pek bir fark olmaz, iş içinse m2 daha iyi olabilir. İşlemci olarak 11400F 10100F'e kıyasla çok daha iyi bir şlemci.

Zaten 1050 Ti için 6K yı geçmemek gerektiğini düşünüyorum. Sonradan kesinlikle sistem Update yapılmayacak. Bilgisayar kurulduğu gibi kalacak.

1050 Ti kartı satamadım. Aslında temiz kart. Aldıktan sonra termal macununu bile değiştirmedim. Tornavida sürülmedi yani. Satabilsem üzerine biraz daha koyup konsol alacaktım. Kart elde kalınca kullanayım bari dedim.
Sistem update kesinlikle yapılmayacaksa Ryzen 5 5500 ve B450 sizin için en mantıklısı.

Hocam elimde ekran kartı falan varken sistem 6bin liraya geliyor. Elde hazır kart olduğu için 3-4K ya kurulsa mis gibi olur diye düşünmüştüm. 1050 Ti ile oynanabilecek oyunlara baktığımda ise durum içler acısı. RDR2 ultta ayarlarda 20FPS geçmiyor mesela. Yarın bu kartı satacağım. Üzerine satılacak birkaç PC parçası daha var. Ondan sonra konsola yönelmeyi düşünüyorum. Konsolla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Hocam elimde ekran kartı falan varken sistem 6bin liraya geliyor. Elde hazır kart olduğu için 3-4K ya kurulsa mis gibi olur diye düşünmüştüm. 1050 Ti ile oynanabilecek oyunlara baktığımda ise durum içler acısı. RDR2 ultta ayarlarda 20FPS geçmiyor mesela. Yarın bu kartı satacağım. Üzerine satılacak birkaç PC parçası daha var. Ondan sonra konsola yönelmeyi düşünüyorum. Konsolla ilgili düşünceleriniz nelerdir?
Gtx 1050 Tİ çöp bir kart aynısına ben sahibim. Ömrü dolalı çok oluyor. Güncel oyunları asla oynatamıyor. En düşük ayarlarda en düşük çözünürlükte 10-20 FPS aldırıyor. Konsolları da sevmiyorum ben çünkü 30 FPS bile gözükmüyor gözüme sanki 15-20 FPS alıyormuşum gibi görüyorum. Yeni nesil konsollarda (Ps5 ya da Xbox One Series X) bu düzeltildi mi bilmiyorum ama hem Ps4 hem Xbox One S kullanmış biri olarak bu iki konsolda bu sorunun varlığını sürdürdüğünü söyleyebilirim. Bu dediklerimi kabul etmeyen kişiler mutlaka çıkar. Hem bilgisayar hem konsol denediğim için ve oyun oynamayı sevdiğim için yaşadığım FPS muhabbetinin ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Gtx 1050 Tİ çöp bir kart aynısına ben sahibim. Ömrü dolalı çok oluyor. Güncel oyunları asla oynatamıyor. En düşük ayarlarda en düşük çözünürlükte 10-20 FPS aldırıyor. Konsolları da sevmiyorum ben çünkü 30 FPS bile gözükmüyor gözüme sanki 15-20 FPS alıyormuşum gibi görüyorum. Yeni nesil konsollarda (Ps5 ya da Xbox One Series X) bu düzeltildi mi bilmiyorum ama hem Ps4 hem Xbox One S kullanmış biri olarak bu iki konsolda bu sorunun varlığını sürdürdüğünü söyleyebilirim. Bu dediklerimi kabul etmeyen kişiler mutlaka çıkar. Hem bilgisayar hem konsol denediğim için ve oyun oynamayı sevdiğim için yaşadığım FPS muhabbetinin ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.
GTX 1050Ti kartın piyasadaki en yeni oyunlarda 1080p çözünürlükte 30 FPS'den düşük alma ihtimali yok. Senin kartın 2017den beri aktif şekilde kullanılıyorsa biraz performans düşüklüğü normal fakat en düşük çözünürlükte en düşük ayarlarda GT1030 bile 15-20 FPS alır.

GTX 1050 Ti kartın piyasadaki en yeni oyunlarda 1080p çözünürlükte 30 FPS'den düşük alma ihtimali yok. Senin kartın 2017'den beri aktif şekilde kullanılıyorsa biraz performans düşüklüğü normal fakat en düşük çözünürlükte en düşük ayarlarda GT1030 bile 15-20 FPS alır.

Yok hocam hepsinde 30 FPS alamıyor, keşke alsa da kullansak. Şu an bütün temennim 5 yıl daha 1050 Ti kullanabilmek. RDR2'de denedim. FPS 20 civarında geziyordu. Arada/çok aksiyon yokken 30a gidip geliyordu. Bu 30 FPS'de PS4'de alınan 30FPS gibi değil. Hep oyunun donduğunu hissediyorum. Forza Horizon'da da çok yüksek FPS alamadım. Bir de çözünürlüğü aşırı düşürdüğüm zaman işlemciye aşırı yük biniyor. Bu sefer işlemci darboğazı başlıyor.

LoL, CS:GO falan oynasaydım kart iş yapardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı