1050 Ti sistemde Crysis 1 çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben bedava Xbox Game Pass PC 3 aylık üyelik aldım. Ve PC üyeliğine EA Play aboneliği beleşe geliyor. Bende EA Play üyeliğimden Crysis 1 indirdim. İlk başlarda mis gibi oynarken son zamanlarda ha bire çökmeye başladı. Nasıl veya ne olduğunda çöküyor bilmiyorum (tahminen havada çok fazla mermi ve çok yük bindirici şeyler aynı anda olunca) ama çok fazla çöküyor ve bu beni çok sıktı! Bunun çözümünü biliyor musunuz? Tekrar hatırlatayım orijinal son sürüm Crysis 1'de bu sorunu yaşıyorum.

Hangi bölümde olduğumu soranlar: (çok hafif spoiler içerir)
bir tane adam reaktör'e gel diyor ya. İşte o bölüm. Oynayanlar bilir. Onun sonlarında bir tane büyük robot makineyla dövüşüyoruz. Şu anda en son o bölümde çöktü. Onun bir öncekinde havada uçak mıdır nedir onu uçururken tam tamamlıyorken ekran kararıyorken çöküyor. (onu çözdüm. Tam çökmeden 20 saniye öncesinden Save alıyorsunuz. Oyun çökünce o Save'dan devam ediyorsunuz ve diğer büyük robot makineyle savaştığımız yere çökmeden devam edebiliyorsunuz. İlerideki bölümlerde olur mu böyle bilmiyorum. Eğer tek çözüm bu ise yazın ki oyunu erkenden sileyim. Her zaman Save almak zorunda değilim.

-Sistemim hakkında-
Ekran kartı: GeForce NVIDIA GTX1050 Ti.
İşlemci: i5 (nesili kaç gibi sorular sormayın lütfen)
RAM: 16 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.
Sürüm: 21H1.

RAM ve ekran kartından dolayı sıkıntı olduğunu düşünmüyorum bence işlemci ve yüklemiş olduğunuz yerde bir sıkıntı olabilir yani oyun harddiskte ise harddiskinizde bir sıkıntı olabilir gelelim işlemciye işlemci çekirdek konusunda yetersiz kalmış olabilir daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Yazdığım yazının tamamını okumadığına inanmak istiyorum. Dikkat ederseniz işlemcinin nesilini sormamanızı rica etmiştim :)

Hem çözüm arıyorsun hem bilgi vermiyorsun. Doktora gittiğinde şey de diyorsundur sen doktora "ne hissettiğimi ya da hastalığımı sormayın."

RAM ve ekran kartından dolayı sıkıntı olduğunu düşünmüyorum bence işlemci ve yüklemiş olduğunuz yerde bir sıkıntı olabilir yani oyun harddiskte ise harddiskinizde bir sıkıntı olabilir gelelim işlemciye işlemci çekirdek konusunda yetersiz kalmış olabilir daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Mesela ne gibi bilgiler istiyorsun? Anakart falan yoruma eklemedim. Anakart gibi olaylardan tam anlamıyorum. Eğer anakart gibi parçalar oyun perofrmansını ciddi derecede etkiliyorsa söyleyin. Ya da kısacası size hangi bilgileri vermem gerektiğini yazın. "Anakart markası ne?" "SSD kaç GB?" gibi.
Hem çözüm arıyorsun hem bilgi vermiyorsun. Doktora gittiğinde şey de diyorsundur sen doktora "ne hissettiğimi ya da hastalığımı sormayın."
Pardon hata bende. Mesajıma işlemcimin hangi nesil olduğunu bilmediğimi yazmayı unutmuşum. Tekrardan kusura bakma lütfen. (Şuanda nedense mesajı düzenleyemiyorum o yüzden halen eklemedim oraya) Ve evet dediğim gibi işlemcimin nesilini bilmiyorum ve nerden bakacağımı bilmiyorum. İşlemcimin nesilini nasıl bulabileceğimi ve daha hangi bilgileri vermem gerektiğini yazabilirsin. Anla işte, ben çok anlamıyorum :)

Son düzenleme:
Mesela ne gibi bilgiler istiyorsun? Anakart falan yoruma eklemedim. Anakart gibi olaylardan tam anlamıyorum. Eğer anakart gibi parçalar oyun perofrmansını ciddi derecede etkiliyorsa söyleyin. Ya da kısacası size hangi bilgileri vermem gerektiğini yazın. "anakart markası ne?" "SSD kaç GB?" gibi.

Pardon hata bende. Mesajıma işlemcimin hangi nesil olduğunu bilmediğimi yazmayı unutmuşum. Tekrar kusura bakma lütfen. (şu anda nedense mesajı düzenleyemiyorum o yüzden halen eklemedim oraya) ve evet dediğim gibi işlemcimin nesilini bilmiyorum ve nereden bakacağımı bilmiyorum. İşlemcimin nesilini nasıl bulabileceğimi ve daha hangi bilgileri vermem gerektiğini yazabilirsin. Anla işte, ben çok anlamıyorum :)

Windows arama kısmında DxDiag yaz ilk çıkan sayfanın ekran görüntüsünü at.

Mesela ne gibi bilgiler istiyorsun? Anakart falan yoruma eklemedim. Anakart gibi olaylardan tam anlamıyorum. Eğer anakart gibi parçalar oyun perofrmansını ciddi derecede etkiliyorsa söyleyin. Ya da kısacası size hangi bilgileri vermem gerektiğini yazın. "anakart markası ne?" "SSD kaç GB?" gibi.

Pardon hata bende. Mesajıma işlemcimin hangi nesil olduğunu bilmediğimi yazmayı unutmuşum. Tekrar kusura bakma lütfen. (şu anda nedense mesajı düzenleyemiyorum o yüzden halen eklemedim oraya) ve evet dediğim gibi işlemcimin nesilini bilmiyorum ve nereden bakacağımı bilmiyorum. İşlemcimin nesilini nasıl bulabileceğimi ve daha hangi bilgileri vermem gerektiğini yazabilirsin. Anla işte, ben çok anlamıyorum :)

Oyun SSD de mi yüklü?1. bilgisayar üstüne gelip sağ tıklayıp özelliklere girip SS al ve lütfen buraya at veya yaz. 2.Windows arama kısmına DxDiag yazın ve entere basın sonra oranında ssini veya buraya yazabilir misin? Hem 1 hem 2'yi yapmana gerek yok bu arada 2. olmazsa diye.

Geri
Yukarı