1050 Ti sistemde Rust oynarken anlık donmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Monarchz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Rust'ta anlık donmalar yaşıyorum. Mesela fight sırasında 5 saniye donuyor ve geri geldiğinde ölmüş oluyorum. Bilgisayar özelliklerim imzamda var. Bakımları vs. yeni yapıldı. Aşırı ısınma yok. Oyun ayarları da ekte. Sebebi ne olabilir?
Laptop özelliklerim:
Monster Abra A7 V10.2.3 : i7-8750H / GTX1050 Ti / 16GB (2*8GB) DDR4 2666MHz RAM / 256GB XPG SX6000 PRO M.2 SSD / 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD

Ayriyeten i5 ve 1050'li dizüstü bilgisayarla oynayan arkadaşım benden daha çok FPS alıp bir problem de yaşamıyor.(ayarlar aynı iken)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 84
  • 2.png
    2.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 72
  • 3.png
    3.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 60
  • 4.png
    4.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 63
Alakasız gelebilir size ancak oyun sırasında ssd bir işlem yapılması anlık droplara neden olabiliyor.
Öncelikle disk etkinliklerini kaydedin kontrol edin. Oyunu kurulu olduğu diskten başka bir disk varsa oraya taşıyıp deneyin.

FPS sınırını yükseltip, grafik kalitesini düşürmeyi deneyin. 5 saniyelik donma normal değil, oyun HDD'ye mi kurulu?

Rust'ta anlık donmalar yaşıyorum. Mesela fight sırasında 5 saniye donuyor ve geri geldiğinde ölmüş oluyorum. Bilgisayar özelliklerim imzamda var. Bakımları vs. yeni yapıldı. Aşırı ısınma yok. Oyun ayarları da ekte. Sebebi ne olabilir?
Laptop özelliklerim:
Monster Abra A7 V10.2.3 : i7-8750H / GTX1050 Ti / 16GB (2*8GB) DDR4 2666MHz RAM / 256GB XPG SX6000 PRO M.2 SSD / 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD

Ayriyeten i5 ve 1050'li dizüstü bilgisayarla oynayan arkadaşım benden daha çok FPS alıp bir problem de yaşamıyor.(ayarlar aynı iken)
Genel bir FPS düşüklüğünden ziyade anlık donmalar yaşıyorsanız RAM kaynaklı olabilir. Çift kanalda 16GB gayet iyi ama RAM hızınız düşük biraz. 2666 ile 3200 çok fark ediyor. Ayrıca RAM'lerin aşırı ısınması da etkili olabilir. Ama aşırı ısınma yok demişsiniz. RAM'ler eğer kalitesiz bir markaysa sorun yaratıyor olabilirler. Başka bir RAM'le deneme yapın ya da RAM'lerinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

FPS sınırını yükseltip, grafik kalitesini düşürmeyi deneyin. 5 saniyelik donma normal değil, oyun HDD'ye mi kurulu?
SSD'ye kurulu hocam.
Genel bir FPS düşüklüğünden ziyade anlık donmalar yaşıyorsanız RAM kaynaklı olabilir. Çift kanalda 16GB gayet iyi ama RAM hızınız düşük biraz. 2666 ile 3200 çok fark ediyor. Ayrıca RAM'lerin aşırı ısınması da etkili olabilir. Ama aşırı ısınma yok demişsiniz. RAM'ler eğer kalitesiz bir markaysa sorun yaratıyor olabilirler. Başka bir RAM'le deneme yapın ya da RAM'lerinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
Hocam benim laptopumda 8GB RAM vardı. Ben sonradan 8GB kendim ekleme yaptım. Hani uyumsuzluk vs. varsa aydınlatırsanız sevinirim. Fotoğrafları atacağım ek olarak.
Rust hala optimizasyon sorunları olan bir oyun. FPS'i sabitlemeyi denediniz mi?
Denedim, hiçbir faydası yok.

Dosya Ekleri

• 1..png
    1..png
    22,2 KB · Görüntüleme: 48
  • 2..png
    2..png
    21,6 KB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı