1050 Ti üretimi yeniden başlıyor!

Ekran kartı pazarında yaşanan kıtlık Bit pazarına adeta nur yağdırdı. NVIDIA iki önceki nesilden olan GTX 1050 Ti ekran kartını yeniden üretici ortaklarına dağıtma kararı aldı.
Kripto para madencilerinin bırakın ekran kartlarını artık oyuncu dizüstülerini bile yağmalamaya başlaması NVIDIA'nın çareyi geçmişte aramasına neden oluyor. Bir süre önce RTX 2000 serisini raftan indirme kararı alan firma şimdi de GTX 1050 Ti ekran kartını devreye aldı.

Sizce NVIDIA'nin kararı doğru mu 1050 Ti günümüz oyunlarını kaldırır mı?

Kaynak : GTX 1050 Ti küllerinden doğuyor
Benim hala kullandığım bir kart ve açıkçası çok güzel bir kart CS de 200 FPS verince bir birimize bakıp gülümsüyoruz.

Berbat bir fikir. GT1010 alırım daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir daha düşün.
Ucuz olursa 500 lira falan ben alırım rahat rahat.
Dostum sen iyi misin ?
Hesabı çalınmış herhalde.
Ya da kuzeni yazmış.

Buyurun bu linki bulup da 10 saniyelik bir kopyala yapıştırı yapan da yok bari ben linki bırakayım. Cevap için sağ olun.
Gelelim 1050 Ti konusuna; NVIDIA, RTX 3000 serisini resmen kara borsaya çevirdi. Miningciler zaten alacak güzel NVIDIA'm sen bir RTX 4090 çıkar 10.000 USD fiyatı da koy o miningciler onu kapışsın. Bundan 5 sene sonra da belki oyunculara RTX 3000 serisi satmaya başlarsın.

Her ne kadar iyi olmasa da bu 1050ti olayı aslında biraz mantıklı da. Çünkü üretim kapasitesi belli olan fabrikayı gelişmiş ekran kartlarıyla oyalamaktansa 1050ti gibi giriş seviyesi ucuz soğutması olan kartla doldurmak daha mantıklı. Çünkü hem pandemi, hem madenciler hem stok sorunu yüzünden piyasa kart açlığı çekiyor. Bu açlığı gidermek için Nvidia böyle bir yola başvuruyor. Geliri yüksek ülkeler için kötü tabi. Adam 1000 birim paraya Rtx 3080 alabiliyor Almanya'da falan. Bizim gibi 1500 birime 1050ti alanlar ise mutlu:D

Geri
Yukarı