1050 Ti Valorant düşük performans

Quikied

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şöyle;
GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
AMD Ryzen 3 2200 Vega Graphics 4 CPU

Sıcaklık değerlerimde sorun yok Valorant'ta oyun içi 45 derece.
Arkadaşım aynı ayarlarad 140FPS aldığını söylüyor benim aniden 60 altına bile düştüğü oluyor nedendir sebebi nasıl çözebilirim? En yüksek ayarlar ve en düşük ayarlarda neredeyse aynı fps değerini alıyorum.
1630694812340.png

Son düzenleme:
Güç seçeneklerinden Performans Modu, NVIDIA uygulamasından herşeyi Performans'a çekin, Arka Plan uygulamalarını kapatın, Xbox Game Bar gibi uygulamaları her yerden devre dışı bırakınız.

Arkadaşlar şöyle;
GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
AMD Ryzen 3 2200 Vega Graphics 4 CPU

Sıcaklık değerlerimde sorun yok Valorant'ta oyun içi 45 derece.
Arkadaşım aynı ayarlarad 140FPS aldığını söylüyor benim aniden 60 altına bile düştüğü oluyor nedendir sebebi nasıl çözebilirim? En yüksek ayarlar ve en düşük ayarlarda neredeyse aynı fps değerini alıyorum.
Eki Görüntüle 1157544
En yüksek ve en düşük ayarlar olayı Valarant ile alakalı bir durum. Ayrıca Valorant işlemci oyunu olduğu için 1050 Tİ veya Vega 8 fark eder mi emin değilim. Ama 60 FPS altına düşmesi garip. Bence oyun optimizasyonu sıkıntılı.

Güç seçeneklerinden Performans Modu, NVIDIA uygulamasından herşeyi Performans'a çekin, Arka Plan uygulamalarını kapatın, Xbox Game Bar gibi uygulamaları her yerden devre dışı bırakınız.
Öyle hocam her şey performansta.
Arkadaşınızın sistemi nedir? Çözünürlüğünüz nedir?

İşlemcinin dahili grafik kartı +90FPS veriyor zaten.
Sistemlerimiz bire bir aynı.

V-Sync açık mı?
NVIDIA Denetim Masası'ndan Valorant için "yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi"ni seçin.

Açık değil denedim o da olmadı. 2. dediğinizi denerim.

Denetim masası>donanım ve ses>güç seçenekleri.
Buradan yüksek performansı seçer misin?

Öyle zaten hocam.
1-2 bir şey yaptım tam sorunumu çözdüm dedim, silahla sıkınca FPS 53 oluyor.
Arkadaşlar bu arada, bilgisayar boşta 42 derece oyuna girince 45 falan yani pek bir sıcaklık artmıyor, bir alakası var mıdır bilmem söyleyeyim dedim.
Ve arkadaşın ekranı 144hz arkadaşlar benim 60hz alakası var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı