1050 Ti vs 1650S

Şimdi tekrardan izledim test videolarını en az 15 20 fps fark var. 1050Ti ile 60 fps aldığım yerde 1650S ile 80 fps alacağım akıcı olacak sonuç olarak.
Dediğim gibi fiyat farkını karşılayabiliyorsanız 1650S alın. 20 FPS demek 1050ti ile 40 FPS ile süründüğün yerde 1650S ile 60 FPS akacaksın demek oluyor. Fiyatlar normalleşir diye sakın bekleme. Para cebinde dursa bile zarar ediyorsun. Alacaksan paran tamam olduğu an al geç arkana bile bakma. Benden size tavsiye.
Model konusunda da TUF serisi alabilirsiniz gayet F/P.

Dediğim gibi fiyat farkını karşılayabiliyorsanız 1650S alın. 20 FPS demek 1050 Ti ile 40 FPS ile süründüğün yerde 1650S ile 60 FPS akacaksın demek oluyor. Fiyatlar normalleşir diye sakın bekleme. Para cebinde dursa bile zarar ediyorsun. Alacaksan paran tamam olduğu an al geç arkana bile bakma. Benden size tavsiye.
Model konusunda da TUF serisi alabilirsiniz gayet F/P.

Bence de daha mantıklı geldi şimdi, bir de 8 GB daha RAM eklersek on numara olacak gibi.

Monitör 165 Hz ve yukarı ise belki.

Hocam 2. ele güvenim hiç kalmadı. Mining yüzünden değil zaten 1050 Ti'nin mining ile alakası yoktur da, yine de ne amaçla kullanıldı zorlandı mı bilemediğim için 2. ele yanaşamıyorum. Ancak şu an bu konudan çıkardığım sonuç 1050 Ti ile 1650S arasındaki fiyat farkına değeceği.

Monitör 165 Hz ve yukarı ise belki.

75 Hz monitörüm. Zaten 1650S ile 100 FPS üstüne çıkmaz High'de. 165 Hz'ye gerek duymadım bilerek :)
RAM'i her türlü alırsınız. 2. el bile alsanız olur. RAM'ler çabuk bozulan bir şey değil sonuçta.

Şu an UHD 630'un yanına bir 8 GB Ram daha eklesem farkını görür müyüm? Zaten ileride her türlü ekleyeceğim şu an ufak bir değişiklik olur. Çünkü 20 FPS ile oynayınca 25 FPS'e çıksa bile akıcılık fark ediyor. Demek istediğimi anladınız umarım.

Geri
Yukarı