1050 Ti'a 300 Watt yeter mi?

SPaHİ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 2.el düşük fiyata sağlam bir ASUS ROG STRIX GTX 1050 Ti buldum. Almayı düşünüyorum ama 300 Watt güç kaynağım. Şu an imkanım olmadığı için güç kaynağı alamıyorum. Ama 2 ay içinde alacağım. İnternetteki PSU calculator sitelerinde ölçtüm 300 Watt'tan az çıkıyor ama forumda bazıları yetmez diyor. Almalı mıyım?
Sistemim:
İşlemci: Intel Core i5-650 3.20GHz.
Anakart: Esonic Intel H55.
RAM: 2x4=8GB 1333MHz.
Güç kaynağı: 300 Watt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Watt'ına bakmayacaksın marka olacak. O markasızsa 300W'ı verebiliyorsa adımı değiştiririm.

Sistem çalışır ama yüke bindiğinde atıyorum sistem 200 W istiyor. Bu 150 verebiliyorsa kısabileceği yerlerden akım kısar. O da ekran kartı işlemci bunları tam performansta kullanamazsın. Sonra sorun neyden diye arar durursun.

Watt'ına bakmayacaksın marka olacak. O markasızsa 300W'ı verebiliyorsa adımı değiştiririm.

Sistem çalışır ama yüke bindiğinde atıyorum sistem 200 W istiyor. Bu 150 verebiliyorsa kısabileceği yerlerden akım kısar. O da ekran kartı işlemci bunları tam performansta kullanamazsın. Sonra sorun neyden diye arar durursun.
1-2 ay sonra daha iyi bir psu alacağım zaten.Şimdilik idare etsin yeter.

Çalışır çalışmasına. Zaten işlemci yüzünden GPU'yu tam gücünde kullanamayacağınız için çalışması gerekir lakin bazı PSU'larda güç koruma devreye girip aşırı güç çekildiğinde PSU'yu kapatıyor. Güç koruma yoksa kullanılır.

Merhaba ben 2.el düşük fiyata sağlam bir ASUS ROG STRIX GTX 1050 Ti buldum. Almayı düşünüyorum ama 300 Watt güç kaynağım. Şu an imkanım olmadığı için güç kaynağı alamıyorum. Ama 2 ay içinde alacağım. İnternetteki PSU calculator sitelerinde ölçtüm 300 Watt'tan az çıkıyor ama forumda bazıları yetmez diyor. Almalı mıyım?
Sistemim:
İşlemci: Intel Core i5-650 3.20GHz.
Anakart: Esonic Intel h55.
RAM: 2x4=8GB 1333MHz.
Güç kaynağı: 300 Watt.

İmkansız.
Ancak Google falan takılırsın.
Karta yük bindiği an sistem kapanır.

Denemeden imkansız diye kestirip atmak nedir. Ben markasız PSU ile X4 860K ve R7 370 çalıştırıp oyun oynadım. Ha PSU bir müddet sonra yandı orası ayrı konu. İçine İşlemci fanı bağlayıp son RPM de çalıştırıp oynamışlığım var. PSU yakmazsan ve koruma yoksa PSU da, yarım güçte de olsa çalışır.

Geri
Yukarı