1050 Ti'dan RX 570'e geçmek mantıklı mı?

Yılından çok performansa bakmak lazım bence. Aralarında %40-50 civarında bir performans farkı var. Elbette RX 570 ayarında ve o fiyat bandında yeni bir kart varsa onu tercih etmeli.

Geçen de birisi RX 570 bulmuş N11'de sıfır zannedip ona alternatif sunarken gördüm. 1650 Super ile 5500 XT 2020'de satıldılar hep aralarında garantisi devam edenler bile var. RX 500 serisi 2017 yılının kartları 2 kere mining dönemi geçirdiler, güç tüketimleri vasat ne gerek var risk almaya.

İkisi de her açıdan 570'den daha iyi kartlar ve 3000 TL'ye bulunuyor.

Bütçeyi artırabilirseniz 6500 XT öneririm. Darboğaz ve f/p açısından değerlendirmeyi unutmayın.

1050 Ti'dan geçmeye değer ben hala 1650S ve RX 570'i öneririm güncel oyunlar için altı çok sıkıntı.

Bu devirde artık RX 6600, RTX 3050 seviyesinin altına geçilmez. Bende RX 570 var. 35 FPS Cyberpunk oynuyorum. Yani ondan da çok bir şey bekleme ve iyi bir yükseltme olmaz. Bütçe azsa RX 6500 XT alınabilir.

Hocam artık şu kartları Cyberpunk gibi oyunlarla kıyaslamayı bırakın oyunda optimizasyon yok mesela RX 570 RDR2 medium da 65FPS'ler görülebiliyor.

Hocam artık şu kartları Cyberpunk gibi oyunlarla kıyaslamayı bırakın oyunda optimizasyon yok mesela RX 570 RDR2 medium da 65FPS'ler görülebiliyor.

Nasıl optimizasyon yok? Ben RDR2 ve Cyberpunk 2077 ultra ayarlarında 70 FPS civarı alıyorum. Her oyunun açık dünya yükü aynı olacak diye bir kural yok. İşlemciniz yetersizdir, RAM eksiktir vb. bilgisayar tek ekran kartından oluşmuyor.

Nasıl optimizasyon yok? Ben RDR2 ve Cyberpunk 2077 Ultra ayarlarında 70 FPS civarı alıyorum. Her oyunun açık dünya yükü aynı olacak diye bir kural yok. İşlemciniz yetersizdir, RAM eksiktir vb. bilgisayar tek ekran kartından oluşmuyor.

Sizin kartla bunalar aynı değil ayrıca RDR2 Cyberpunk'den daha ağır bir oyundur. Şu an ekran kartından konuşuyoruz diye örnek verim.

@Demir selim RDR2 niye CP77'den daha ağır olsun oyun motoru daha eski ve açık dünyanın çoğu bomboş araziden oluşuyor. Şehirdeki araba sayısı ve NPC yükü farklı, RDR2'nin o yüke en yaklaştığı yerler kasaba ve şehirlerdi. CP77'de de kırsal alana gittiğinde yük azalıyor.

5500 XT kullanırken de durum böyleydi, ekran kartı görsel renderlıyor oyun yükünün çoğunu sistemin tabanı sırtlar.

Sistem gereksinimi diye bir şey var. Elimizdeki dandik ekran kartıyla oynayamadığımız her oyuna optimizasyonu kötü diyemeyiz. Böyle bir şey yok. Cyberpunk zaten minimum RX 470/570 ekran kartı isteyen bir oyun. Bunun anlamı nedir? RX 570 ekran kartın varsa 30 FPS oynarsın demektir.

Sistem gereksinimi diye bir şey var. Elimizdeki dandik ekran kartıyla oynayamadığımız her oyuna optimizasyonu kötü diyemeyiz. Böyle bir şey yok. Cyberpunk zaten minimum RX 470/570 ekran kartı isteyen bir oyun. Bunun anlamı nedir? RX 570 ekran kartın varsa 30 FPS oynarsın demektir.

Ona bakılırsa RDR2'nin önerilen ayarlar RX 480 Cyberpunk'ın burada sanki sadece ben optimizasyonu bozuk dermişim gibi konuşmayın Cyberpunk'ın Low ayarları rezalet sizce o grafikle bu kartların 40FPS alması normal mi?

@Demir selim RDR2 niye CP77'den daha ağır olsun oyun motoru daha eski ve açık dünyanın çoğu bomboş araziden oluşuyor. Şehirdeki araba sayısı ve NPC yükü farklı, RDR2'nin o yüke en yaklaştığı yerler kasaba ve şehirlerdi. CP77'de de kırsal alana gittiğinde yük azalıyor.

5500 XT kullanırken de durum böyleydi, ekran kartı görsel renderlıyor oyun yükünün çoğunu sistemin tabanı sırtlar.

Genel olarak Cyberpunk'un Low ayarları rezalet hocam bu kartların o ayarlarda 40FPS vermesi normal değil.

Ona bakılırsa RDR2'nin önerilen ayarlar RX 480 Cyberpunk'ın burada sanki sadece ben optimizasyonu bozuk dermişim gibi konuşmayın Cyberpunk'ın Low ayarları rezalet sizce o grafikle bu kartların 40FPS alması normal mi?

Sen aldıramıyorsun, bak adam düşük ayarlarda 40-50 FPS, FSR ile de 60 FPS aldırmış?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı