10500 TL sistem önerisi

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, oyun oynamak ve yayın açmak amaçlı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bir süredir piyasayı takip etsem de sürekli değişmekte, bu nedenle size danışmak istiyorum. 2 farklı seçeneğim var, ya direkt hazır bir sistem alacağım(tercihim kesinlikle budur) ya da, yine internet üzerinden sitelerin bilgisayar toplama hizmetlerinden yararlanacağım. Yani sinerji, İtopya gibi sitelerde hazırlayabileceğim bir sistem. Hazır sistem olarak bir adet sistem buldum şöyle anlatayım:

Deluxe 5T10-RTX3060 | Game Garaj - işlemciyi "Intel Core i5 10600" yapıyorum, ekran kartını "INNO3D RTX3060 Ti Twin 2X OC", soğutucu olarak "darkflash twıster ARGB 120mm DX-120" ekliyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var, anakartı 2933MHz yani yayın için oldukça zararlı olacaktır. Bu nedenle bu sistem aklımda dursa da çok sıcak yaklaşmıyorum.

Belirttiğim gibi bana direkt hazır veya internet üzerinden montaj yapan siteler aracılığıyla toplayabileceğim sistem önerirseniz sevinirim. Parçaları harici alıp bir yere montaj yaptırmam pek mümkün değil. Sadece direkt hazır bakabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. (Eğer bu sistem zaten iyi ama şöyle şöyle yap derseniz de cevaplarınızı beklemekteyim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
"Anakartı 2933MHz yani yayın için oldukça zararlı olacaktır."
Bu bilgiyi nereden aldınız? Saçmalıktan başka bir şey değil de.

Ayrıca yayın yapmak istiyorsanız AMD sistemlere bakmanızı tavsiye ederim.
3600X yapıp, SSD'yi de BX500 yapıp alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Eğer bütçeyi biraz daha arttırabilirim derseniz.

Şöyle söyleyeyim, anakartın mhz'si neyse maksimum o olmuyor mu. Eğer 2933 kalırsa yetersiz/zayıf olur diye düşündüm ama yanlış bilgi de olabilir. Harici SSD'im var yani ekstradan para harcamak istemiyorum ona, işlemciye ise bakacağım.

2933 zayıf mı olur? Çıkarın o bilgiyi kafanızdan, zaten Intel sistemlerde MHz pek önemli değil. 2666MHz'den düşük olmasın yeter.

Eğer SSD'niz varsa işlemciyi değiştirebilirsiniz oradaki SSD'yi silip 5600X alabilirsiniz.

Kendim kullanmadığım için parçaların kalitesini bilemem.
Söylerseniz hatamı bulup düzeltebilirim.
Ayrıca insanlarla dalga geçmeniz hiç hoş bir hareket değil.
Dalga geçmedim, bunu belirteyim.

Parçalar aslında kalitesiz değil fakat bu bütçede B450M S2H almak pek mantıklı olmadığı gibi bu şey 3600 için de geçerli. LPX bellekler sorunlu bellek olarak geçiyor, onları önermiyoruz, kalitesiz.

Geri
Yukarı