1050Ti ile Mining'de ne kadar kazanılır?

SpermMan

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle.
Sistem dizecektim kendime oyun için ama mining olayını duyunca biraz kafam karıştı.
Öncelikle vermem gereken bilgiler:
  • Sistemim oyun oynamak için olacak mining işini ise gezmeye giderken gece yatarken açacağım.
  • Askeri lojmanlarda oturduğum için elektrik faturası gelmiyor.

Şimdi sorularım:
  1. 1050Ti ile ayda ne kadar kazanırım? Hesaplanırken gece çalıştıracağım göz önüne alınırsa sevinirim. Yani günde 12 saat Mining yapıcam.
  2. GPU bayağı harap oluyormuş galiba. Hem oyun oynanan hem de Mining yapılan bir 1050Ti ne kadar süre gider?
  3. Mining oyun performansıma zarar verir mi?
  4. Aklıma takılan en büyük soru, örneğin 1 ay aralıksız çalışma sonucu olan kazanç ile aralıklı aralıklı ama yine toplam çalışma süresi 1 ay olan miningler arasında kazanç farkı olur mu? (Bayağı karışık oldu.)
Kısacası 1 saat aralıksız çalıştırdım mesela 2 lira kazandım. Bir de yarım saat çalıştırdım 15 dakika bekledim sonra yine yarım saat çalıştırdım, yanına da verdim, yine 2 lira kazanır mıyım?
Bayağı uzun oldu tüm cevap vereceklerse teşekkür ederim. :)

Ara sıra durdurup tekrar ettiğin miningden hiç birşey kazanamazsın açıkcası. Ekran kartını harap etmene değmez kısaca. Elektrik faturası gelmiyorsa Amazon üzerinden 4-5 adet RX 470-480-570-580 alıp mining ring kurabilirsin. Paralarını çıkartırlar diye düşünüyorum.

Bende DELL Inspıron 7567 laptop var (1050 Ti) Zcash kazarken 170 Sol/s değeri alıyorum aylık 130 lira gibi bir para ediyor.

Ancak havalar çok sıcak olduğu için GPU' nun çekirdek ısısı 72° dereceye kadar çıktığı ve bende bilgisayarı yeni aldığım için kıyamıyorum ama havalar biraz serinleyince başlayacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı