1060 3 GB ve i3 8100 Düşük FPS Sorunu

bilal232

Hectopat
1060 3 GB ve i3 8100 sistemine sahibim, Battlefield 1 oyununda Youtube'daki insanlar ultra ayarlarda 80, 90 FPS alırken ben yüksek, orta ayarlarda 60 FPS civarı alıyorum, nedeni ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarım yüksek olsa bile fps düşük. Oyundayken Ram kullanımı 7000,7500 hatta bazen 8000 aştığını görebiliyorum. Acaba Ram yetersiz kalıyor olabilirmi ?
Oyun bazı yerlerde 10 GB bile kullanabiliyor. Aynı RAM'den bir adet daha alıp ( Tam olarak aynısı olsun) 2x8 olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Hem dual olarak kullanacağınız için FPS artacak hem de yaşadığınız darboğaz ortadan yüksek ihtimal kalkacaktır.

Oyun bazı yerlerde 10 GB bile kullanabiliyor. Aynı RAM'den bir adet daha alıp ( Tam olarak aynısı olsun) 2x8 olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Hem dual olarak kullanacağınız için FPS artacak hem de yaşadığınız darboğaz ortadan yüksek ihtimal kalkacaktır.
Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı