1060 3GB ile 1660 değişmeye değer mi?

Ubisoft vb. üreticinlerin optimizasyon özürlü oyunlarıyla karşıma gelmeyin. DOOM: Eternal oyununda VRAM hiç problem olmuyor. RAM' den rahatlıkla kullanabiliyor. GTX 1660 alınca bu adam %100 performans artışı alacak mı? 10-20 FPS için ekran kartı değişilmez. Para kolay kazanılmaz. İki tane fake video izleyip, üç tane inceleme takip edip insanları yanlış yönlendirmeyin. GTX 1060 3GB, günümüz 1080P için hala kullanılabilir bir karttır. Burası Türkiye, Amerika değil.

Kimse kullanılmaz demedi istersen git 1 GB kart kullan ama sen şalterleri 2017'de kapatıp günümüzde artan VRAM ihtiyacına "optimizasyon özürlüsü oyunlar" diye gelirsen ben ne diyeyim. Videolara da fake demişsin aynen o yüzden koskoca AMD açıklama yapıyor, en çok beklenen oyun Cyberpunk 2077 6 GB VRAM öneriyor. Sırf kendi kullandığın kart diye romantizm yapıp patlıyorsun gerek yok, kimse kimseyi yanlış yönlendirmiyor. Ben adama git 1660 ile değiştir demedim. Git 2060 al de, 5600 XT al de orası sana kalmış ama mahalle bilgisayarcısı gibi VRAM miktarı ekran kartında en son bakılacak şey demek asıl yanlış yönlendirmedir.

Kimse kullanılmaz demedi istersen git 1 GB kart kullan ama sen şalterleri 2017'de kapatıp günümüzde artan VRAM ihtiyacına "optimizasyon özürlüsü oyunlar" diye gelirsen ben ne diyeyim. Videolara da fake demişsin aynen o yüzden koskoca AMD açıklama yapıyor, en çok beklenen oyun Cyberpunk 2077 6 GB VRAM öneriyor. Sırf kendi kullandığın kart diye romantizm yapıp patlıyorsun gerek yok, kimse kimseyi yanlış yönlendirmiyor. Ben adama git 1660 ile değiştir demedim. Git 2060 al de, 5600 XT al de orası sana kalmış ama mahalle bilgisayarcısı gibi VRAM miktarı ekran kartında en son bakılacak şey demek asıl yanlış yönlendirmedir.
Ben aynı zamanda RX5600M 6GB ekran kartı kullanıyorum. Sizin gibi yorum yapan, asalaklardan değilim. VRAM bir ekran kartında alınırken bakılacak son unsurdur. GTX 1660 ya da RTX 2060 fark etmez. Ekran kartının gücü, VRAM ile ölçülmez demeye getirdim ancak siz konuyu çok farklı bir noktaya getirdiniz. 4GB VRAM isteyen bir oyuna elbette 2GB VRAM yetmeyecektir. Ancak GTX 1060 3GB modeli ile GTX 1660 modeli arasında VRAM dolayısıyla geçiş yapmanın mantıksız olacağını anlatmak istedim. Sadece okuyorsunuz, azıcık yorum yürütseniz çok daha rahat anlaşayacağız.

Geri
Yukarı