1060 ve i5 7500 sistem darboğaz sorunu

Bilgisayar Özellikleri;
-1060 3GB MSI OC.
-i5 7500.
-8 GB RAM.
-SSD falan var ama yazmama gerek yok sanırım.

Son 1 aydan beri bilgisayarın oyunlardaki performansı gün geçtikçe yavaş yavaş düştü. Az önce GTA 5'te Afterburner ile yaptığım gözlemde ekran kartının %40 - %50 kullandığını işlmeciyi ise %100 kullandığını gördüm. Bu durum daha önceleri yoktu ancak şu an var. Format atmayı bir de macun değiştirmeyi düşünüyorum bir faydası olur mu? Ne yapmam gerekiyor?

Online modu için 8 GB RAM yetersiz gelebilir, sıcaklık değerleriniz yükselmiş olabilir, grafik ayarlarını 1080p'de yükseğe alıp V-sync'i kapatıp deneyin, MSI Afterburner ile SS paylaşın mümkünse, virüs, trojan, malware vs gibi durumlara karşı güncel sürücülerle beraber temiz kurulum yapabilirsiniz.

Online modu için 8 GB RAM yetersiz gelebilir, sıcaklık değerleriniz yükselmiş olabilir, grafik ayarlarını 1080p'de yükseğe alıp V-sync'i kapatıp deneyin, MSI Afterburner ile SS paylaşın mümkünse, virüs, trojan, malware vs gibi durumlara karşı güncel sürücülerle beraber temiz kurulum yapabilirsiniz.
gta  2.PNG

Durum bu.

42:15 itibariyle aynı ayarları dener misin? Ancak sistemde 16 GB RAM var. Sizde ise tek 8 GB RAM var belki sorun burda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer yüksek ayarlarda ise büyük bir anormallik söz konusu, böyle bir durum olmaması gerekiyor. Güç kaynağı marka-model nedir? Ayrıca RAM yavaştan sınıra dayanmış gibi, online modu için bazı durumlarda 8 GB RAM verimsiz, çift kanal bellek kullanımı önem arz ediyor bu noktada. Arka planda başka bir uygulama, işlem veya işlemler dizisi açık mı kontrol edin. Eğer yoksa işlemciyi meşgul edecek şekilde gizli casus bir yazılım veya virüsün aktif halde çalışması buna sebeyet veriyor olabilir. Windows 10 Home temiz kurulum + güncel sürücüleri yüklemeyi ihmal etmeyin.

Eğer yüksek ayarlarda ise büyük bir anormallik söz konusu, böyle bir durum olmaması gerekiyor. Güç kaynağı marka-model nedir? Ayrıca RAM yavaştan sınıra dayanmış gibi, online modu için bazı durumlarda 8 GB RAM verimsiz, çift kanal bellek kullanımı önem arz ediyor bu noktada. Arka planda başka bir uygulama, işlem veya işlemler dizisi açık mı kontrol edin. Eğer yoksa işlemciyi meşgul edecek şekilde gizli casus bir yazılım veya virüsün aktif halde çalışması buna sebeyet veriyor olabilir. Windows 10 Home temiz kurulum + güncel sürücüleri yüklemeyi ihmal etmeyin.
Hocam psu corsairın kasasıylabirlikteydi modelini tam hatırlamıyorum ama 600w 80plus bi psu var. Ayarlar very high da böyle ama geçen sene ben gtayı sıkıntısız oynuyodum dediğim gibi sonradan olan bir şey CS:GO'da bile arada drop giriyor. Acilen bir çözüm bulmam lazım.

Hocam psu corsairın kasasıylabirlikteydi modelini tam hatırlamıyorum ama 600w 80plus bi psu var. Ayarlar very high da böyle ama geçen sene ben gtayı sıkıntısız oynuyodum dediğim gibi sonradan olan bir şey CS:GO'da bile arada drop giriyor. Acilen bir çözüm bulmam lazım.

V-Sync'in kapalı olduğuna dikkat edin yine de. Sıcaklık durumları da normal gibi gözüküyor. Bu sonradan olay şey, çok büyük ihtimalle sisteminizle alakalı bir durum, güncel sürücülerle beraber temiz kurulum yapmayı dener misiniz? Ayrıca 8 GB ekstra bellek takviyesi Online modunun stabil ve verimli çalışması için önemli. Bunu da göz önünde bulundurun. CS:GO ve PUBG'de de drop, kasma vs gibi sorunlar şu an çoğu high-end sistem kullanıcılarında bile mevcut, güncellemeyle düzeltilmesi bekleniyor o oyunların.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı