1070 ekran kartından 6600XT'e geçmek mantıklı mı?

GörkemVarolKAP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 - Sapphire RX 6700 10gb - 2x8 3200 MHz corsair RGB - 650w 80plus PSU - MSİ mag Forge 100R - Asus b450- plus II - 1Tb M.2 SSD - Noctua NH-U12S Kule tipi soğutucu
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde: R5 3600 - GTX 1070 G1 - 3200 MHz 2x8 RAM.
Ekran kartını yükseltmek istiyorum 6600XT düşünüyorum size sorum darboğaz yaşar mıyım 1080P'de? (oyun amaçlı sadece) ve birkaç araştırma yaptım WattMan hatalarının çoğu giderilmiş ama korkulduğu kadar olur mu başıma gelse? Şimdiden cevaplarını için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçilir, kağıt üzerinde %40'a yakın bir performans artışı görünüyor. 9 aya yakındır kullanıyorum oldukça güçlü ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ryzen 3300X ile kullanıyorum pek darboğazla karşılaşmadım, 3600'le sorun yaşamazsın.

Darboğaz yeri geldiğinde yapacaktır ama çok az yapacağı için FPS'ye ciddi bir etkisi olacağını sanmıyorum. Ufak bir OC ile bile çözülecek iş. Bu arada 1070'den RX 6600XT'ye geçmek ilaç gibi olur. Yeni nesil mimarinin avantajlarından da faydalanırsınız.

Geçilir, kağıt üzerinde %40'a yakın bir performans artışı görünüyor. 9 aya yakındır kullanıyorum oldukça güçlü ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ryzen 3300X ile kullanıyorum pek darboğazla karşılaşmadım, 3600'le sorun yaşamazsın.
Hocam siz 1080 p mi kullanıyorsunuz?

3300X tekli çekirdek performansı olarak 3600'den daha güçlü. O yüzden biraz darboğaz olur ama göz ardı edilir bence.

Hocam siz 1080 p mi kullanıyorsunuz?

Evet 1080P'de kullanıyorum. RDR2, Cyberpunk 2077, God of War, Metro Exodus, Horizon Zero Dawn gibi oyunlarda herhangi bir darboğaz yaşamadım. İşlemci kullanımı yükselse de ekran kartını düşürmüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3300X tekli çekirdek performansı olarak 3600'den daha güçlü. O yüzden biraz darboğaz olur ama göz ardı edilir bence.

3600'ün de 6 çekirdek avantajı var, ikisi de Matisse mimarili işlemciler. 3300X'in çekirdek gücü artısı tek CCX olmasından geliyor.

Evet 1080P'de kullanıyorum. RDR2, Cyberpunk 2077, God of War, Metro Exodus, Horizon Zero Dawn gibi oyunlarda herhangi bir darboğaz yaşamadım. İşlemci kullanımı yükselse de ekran kartını yüksek tutuyor.
Anladım. Şimdi test videolarına baktım 4.2Ghz OC lu bir şekilde darboğaz yaşanmıyor. Stock ayarlarda bulamadım ama yine yaşanmaz herhalde.
Belli başlı kanalların bilgiyi çarptırarak vermesinden dolayı bende hataya düştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı