1070 ekran kartından 6600XT'e geçmek mantıklı mı?

GTX 1070 = RTX 2060 diye biliyorum, bence gereksiz upgrade olur, yanlışım varsa düzeltin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı oyunlarda %10 - %20'lik bir fark mevcut, ortalama %30 en az %40 - %50 olmalı ki bence farka değsin.

Son düzenleme:
Ben 1060 dan 6600 a geçtim performans olarak baya farketti işlemcim i3 10100F alırken darboğaz yapacağını biliyordum ki yapıyor da bazı oyunlarda özellikle Warzone da.

Sizin herhangi bi darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde: R5 3600 - GTX 1070 G1 - 3200 MHz 2x8 RAM.
Ekran kartını yükseltmek istiyorum 6600XT düşünüyorum size sorum darboğaz yaşar mıyım 1080P'de? (oyun amaçlı sadece) ve birkaç araştırma yaptım WattMan hatalarının çoğu giderilmiş ama korkulduğu kadar olur mu başıma gelse? Şimdiden cevaplarını için teşekkürler.

Nereden alacağınıza bağlı 3 kere RX 6600 XT aldım hepsinde coil whine çıktı 6700 XT alacağım. Onda da çıkarsa pes edeceğim artık iade etmem kullanırım öyle.

Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde: R5 3600 - GTX 1070 G1 - 3200 MHz 2x8 RAM.
Ekran kartını yükseltmek istiyorum 6600XT düşünüyorum size sorum darboğaz yaşar mıyım 1080P'de? (oyun amaçlı sadece) ve birkaç araştırma yaptım WattMan hatalarının çoğu giderilmiş ama korkulduğu kadar olur mu başıma gelse? Şimdiden cevaplarını için teşekkürler.
hocam elinizde 1070 varken tavsiyem sonraki nesli beklemeniz. kart iyi bir kart, şu anki en f/p kart bile diyebilirim (7.500tl'ye 3050 alınır anca) ama bugüne kadar dişinizi sıkabildiyseniz biraz daha sıkın derim.

hocam elinizde 1070 varken tavsiyem sonraki nesli beklemeniz. kart iyi bir kart, şu anki en f/p kart bile diyebilirim (7.500tl'ye 3050 alınır anca) ama bugüne kadar dişinizi sıkabildiyseniz biraz daha sıkın derim.

Daha sonraki kartlar için çok daha iyi bir işlemciye geçmesi gerekecek. Ek olarak fiyatlandırmalarının hiç bütçe dostu olacağını sanmıyorum.

Anladım. Şimdi test videolarına baktım 4.2Ghz OC lu bir şekilde darboğaz yaşanmıyor. Stock ayarlarda bulamadım ama yine yaşanmaz herhalde.
Belli başlı kanalların bilgiyi çarptırarak vermesinden dolayı ben de hataya düştüm.

Frekans çok fark etmiyor 3.6Ghz seviyelerine düşürülmezse. Turbo hızı olan 4.2Ghz veya 4.4Ghz OC rahatça altından kalkar. 3000 serisinin çekirdek gücü hala yerine, bu kas gücüne ayak uyduruyor.

GTX 1070 = RTX 2060 diye biliyorum, bence gereksiz upgrade olur, yanlışım varsa düzeltin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı sebeplerden de gereksiz olmayabilir. Kartın yaşı geçiyor, ikinci elde hala bir değeri var, üzerine üçüncü nesil bu sene çıkacak ve 3600'ün besleyebileceği kart gücü az çok bu seviyede. Fazla kas gücü, garanti ve mimari ile temize çekmek iyi gider.

@kino
Elindeki kartı güzel bir fiyata çıkarabilirse evet haklısınız, 1070 ikinci el değeri nedir?
4000 5500 civarlarında yerine göre daha aza koyanlar da oluyor
Frekans çok fark etmiyor 3.6GHz seviyelerine düşürülmezse. Turbo hızı olan 4.2GHz veya 4.4GHz OC rahatça altından kalkar. 3000 serisinin çekirdek gücü hala yerine, bu kas gücüne ayak uyduruyor.

Farklı sebeplerden de gereksiz olmayabilir. Kartın yaşı geçiyor, ikinci elde hala bir değeri var, üzerine üçüncü nesil bu sene çıkacak ve 3600'ün besleyebileceği kart gücü az çok bu seviyede. Fazla kas gücü, garanti ve mimari ile temize çekmek iyi gider.

Şu anda stok fan kullanıyorum o yüzden 3.6 GHz'e çektim ısınmasın diye 1070'i satıp bir de direksiyonumu satmayı planlıyorum üstüne 700 800 TL kalır ASUS'un ROG 6600XT'sini almayı planlıyorum kalan parayla da iyi bir soğutucu alabilirim herhalde

Şu anda stok fan kullanıyorum o yüzden 3.6 GHz'e çektim ısınmasın diye 1070'i satıp bir de direksiyonumu satmayı planlıyorum üstüne 700 800 TL kalır ASUS'un ROG 6600XT'sini almayı planlıyorum kalan parayla da iyi bir soğutucu alabilirim herhalde

ROG Strix gereksiz pahalı olur indirim olmazsa, Nitro+ da iyi bir model ve daha uygun.

@do not interfere çok değişken oluyor. Aralarında miningden çıkma ağzı yüzü kaymışlar var, temiz kullanılmışlar var. Temiz bir tanesi 5K civarına gider.

ROG Strix gereksiz pahalı olur indirim olmazsa, Nitro+ da iyi bir model ve daha uygun.

@do not interfere çok değişken oluyor. Aralarında miningden çıkma ağzı yüzü kaymışlar var, temiz kullanılmışlar var. Temiz bir tanesi 5K civarına gider.
Anladım hocam teşekkürler. R5 3600 için kule tipi bi soğutucu öneriniz var mı? Arctic freezer 34 düşünüyorum alabilirsem

Geri
Yukarı