10700K en fazla kaç MHz RAM frekansı destekliyor?

Eğer I7-I9 alırsanız H-B serisi anakartlarda 2933 MHz alırsınız Pentium-Celeron-I3-I5 alırsanız H-B serisi anakartlarda 2666 MHz alırsınız. Z serisi anakartlarda işlemciye göre değişmiyor. Anakart üreticisinin o anakart için belirlediği XMP profile a göre değişiyor.

i7 i9 alıp H veya B anakarta tak bakayım anakart 1 ayda nasıl çöp oluyor. D

XMP profili Intel'de kapalı Z serisi anakart alırsanız açılıyor sen Z serisi anakart ile i7 al 3600'de çalışır rahat ol.

Bu arada i7 alacaksan Bnin altına inme sakın.

i7 i9 alıp H veya B anakarta tak bakayım anakart 1 ayda nasıl çöp oluyor. D.

XMP profili Intel'de kapalı Z serisi anakart alırsanız açılıyor sen Z serisi anakart ile i7 al 3600'de çalışır rahat ol.

Bu arada i7 alacaksan bnin altına inme sakın.

10700Fya da 10900F'i H470 bir anakartta rahat rahat kullanır. Hatta B460ya da zorlasan H410 bile olabilir.
i7 i9 alıp H veya B anakarta tak bakayım anakart 1 ayda nasıl çöp oluyor. D.

Bu arada i7 alacaksan bnin altına inme sakın.

Yalnız hocam XMP öyle kendi kendine açılmıyor Z490'da da. BIOS'tan kendin açman gerek.

10700Fya da 10900F'i H470 bir anakartta rahat rahat kullanır. Hatta B460ya da zorlasan H410 bile olabilir.

Yalnız hocam XMP öyle kendi kendine açılmıyor Z490'da da. BIOS'tan kendin açman gerek.

Kısaca söylemek için söyledim yoksa biostan açılacağını biliyorum.

Bu arada i7 ve i9 anakart için H veya B de ısınma sorunu yaratıyor anakartı yoruyor diye biliyorum.

Almayı düşündüğüm anakart budur.

4600 MHz'ye kadar istediğiniz RAM'i takabilirsiniz.

BIOS'tan yapmam gereken bir şey var mı? Sistemi İtopya'dan alacağım. Onlar eğer gerekirse yaparlar mı?

Hocam alakasız olabilir ama Intel almak yerine Ryzen serisi bir işlemci almak daha mantıklı olmaz mı?

3070 GPU seçtiğim için 10700K en iyi seçenek benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3800x rahat bir biçimde destekliyecektir ki 3600 bile düzgün bi overclokla darboğaz yaşatmaz diye düşünüyorum
BIOS'tan yapmam gereken bir şey var mı? Sistemi İtopya'dan alacağım. Onlar eğer gerekirse yaparlar mı?
BIOS'tan kendiniz yapmanız gerekiyor itopya sadece kasayı hazırlayıp gönderiyor
Almayı düşündüğüm anakart budur.
Hocam bence x570li r7 3800x li bir sistem alabilirsiniz hatta r9 bile takabilirsiniz zannımca.

BIOS'tan yapmam gereken bir şey var mı? Sistemi İtopya'dan alacağım onlar eğer gerekirse yaparlar mı?

BIOS'a girip XMP yazan yeri profile 1'e getirmeniz gerek. Zor bir iş değil 2 tıkta halloluyor.

İyi bir işlemci tercihi olmuş. Oyun konusunda en iyi işlemcilerden biridir. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı