10700K overclock nasıl yapılır?

Sıvı soğutucum var.
Anladığım kadarıyla işlemcim şu an 5.1 hızına çıkabiliyor değil mi ben bir şey yapmadan?

5.10'a kadar kendisi çıkabiliyor. Aynı değerler de voltaj vermeden 5.20 deneyebilirsin. Sorun çıkmazsa kullanabilirsin.

5.10'a kadar kendisi çıkabiliyor. Aynı değerler de voltaj vermeden 5.20 deneyebilirsin. Sorun çıkmazsa kullanabilirsin.

Ben voltaj değerini bilmediğim için değiştirmiyorum tek yaptığım Basic tuning'den bu ayarları değişitrmek.

Dosya Ekleri

• o0c2.PNG
    o0c2.PNG
    7,2 KB · Görüntüleme: 23
  • ccc.PNG
    ccc.PNG
    311,1 KB · Görüntüleme: 24
Bu sayfadan çekirdeklerini 5.2'ye ayarla. Stres testine sok. Sorun olmazsa kullanabilirsin.

Eki Görüntüle 1025054

Önceden de aynısını yapmıştım zaten Basic Tuning'de 5.1'e çekmiştim ve power/thermal throttling yaşamıştım. Throttling yaşamadığım hız 4.9. eğer ayarları 4.9'a ayarlarsam işlemcim 5.2'ye çıkamayacak değil mi?
Ayrıca siz cache ratiolarınızı nasıl ayarladınız?
Bu sayfadan çekirdeklerini 5.2'ye ayarla. Stres testine sok. Sorun olmazsa kullanabilirsin.

Eki Görüntüle 1025054

Bir de burada sizin Power time window değeriniz 1.00 gösteriyor benimki ise 56.000. bunu değişitirmeli miyim?

Eki Görüntüle 1025054
Ya da ben bu işlere hiç bulaşmadan yaptığım ayarları nasıl default a döndürebilirim?

Dosya Ekleri

• asdasd.PNG
    asdasd.PNG
    2,9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Önceden de aynısını yapmıştım zaten Basic Tuning'de 5.1'e çekmiştim ve power/thermal throttling yaşamıştım. Throttling yaşamadığım hız 4.9. eğer ayarları 4.9'a ayarlarsam işlemcim 5.2'ye çıkamayacak değil mi?
Ayrıca siz cache ratiolarınızı nasıl ayarladınız?

Bir de burada sizin Power time window değeriniz 1.00 gösteriyor benimki ise 56.000. bunu değişitirmeli miyim?

Ya da ben bu işlere hiç bulaşmadan yaptığım ayarları nasıl default a döndürebilirim?

Ben default olarak kullanıyorum. Bir ayar yapmadım.

Power/thermal throttling ne ben hala çözemedim. En iyisi default olarak kullanmak şu an.

XTU'yu kaldır silinir her şeyin.

Geri
Yukarı