10750H 90-95 derece sıcaklıklar normal midir?

Felucar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 1 hafta önce MSI notebook aldım; GL65 Leopard RTX 2060 + 1075H donanıma sahip.

Sorunum şu; oyun oynarken aşırı ısınma var. Battlefield 4, Valorant gibi oyunlarda CPU 90-95 derece, GPU 70-80 derece.
Sizce bu normal mi?
90-95 derece CPU'da kullanmam ömrünü kısaltır mı?
Teknik bir sıkıntıysa ne yapmam gerekir? (Açıkçası macunda ya da fanda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, daha 1 haftadır kullanıyorum)

Bu arada oyunlarda Ultra ayar yapsam da 144 alıyorum, Low ayar yapsam da 144 alıyorum (V-Sync açık), işin garip tarafı Ultra'da da CPU 90-95, Low'da da 90-95. (hatta çözünürlük düşürmeyi bile denedim yine aynı derecelerde geziyor CPU)

Bazı kullanıcılar bu değerlerin yeni nesil notebooklarda normal olduğunu söylerken, bazı kullanıcılar bu rakamların aşırı yüksek olduğunu söylüyor. Kime inanmam gerekir? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1650 + i79750h valorantta 100lere rahat görüyorum ultra ayarlarda ve sıcaklıklar 65 derecelerde tahminimce bilgisayarınız yüksek performans modunda kalmış ve oynadığınız oyun ne olursa olsun kendini zorlamak için kodlanmış. onu değiştirmeyi deneyin.

Bende 10875H var, 80-85 derecede çalışıyor. Ayrıca Valorant'ta çok serin çalışıyor.
Garantiye gönderebilirsin fakat o işlemci o sıcaklıklarda da çalışıyor olabilir. Çok arada bir sıcaklık laptop için.

Geri
Yukarı