Çözüldü 10750H RTX2070 sistem Forza Horizon 4 drop sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. Sistemimde FH4'de anlamsız FPS dropları yaşıyorum. Yardım bekliyorum.
Düşüşler bir şeyleri kırdığımda (çit, taş vs.) veya çok hızlanıp bir yere aniden çarpınca çok oluyor. Onun dışında ara ara yine oluyor.
Oyun ortalama 100-110 FPS'de çalışıyor. Dinamik optimizasyon açık da denedim, kapalı da. FPS sabitlesem bile 60'dan 40'lara düşüyor. Her türlü donma oluyor. Ayarlar her şey ultrada.
Sistemim:
i7-10750H(@3.8 GHz), RTX 2070, (8*2) 16 GB 2933 MHz RAM. Ayrıca, oyun NVMe SSD'de kurulu. Sürücüler güncel.
Yaptığım 1-2 benchmark:
Ekran görüntüsü 2021-03-11 155239.png
Ekran görüntüsü 2021-03-11 214451.png
Ekran görüntüsü 2021-03-11 155254.png

Çözüm
Steam versiyonu ise Forza normaldir herkeste droplar var internettende araştrabilirsiniz oyun sorunlu ve hala güncelleme getirmiyorlar inatla.
Ben ekran kartı driverımı güncellediğim zaman FPS problemi yaşamıştım eski sürücü kurmayı dener misin?

Dostum bu küstahça tavrın sebebi nedir? Adam sana yardım etmeye çalışıyor. Bir de GPU'nun tam sıcaklığını söyleyebilir misiniz?
Tavrım küstahça falan değil. Boş konuşmalara dayanamıyorum. Sıcaklık ve temizliğin önemli olduğunun ben de farkındayım.
74 derece.
Ben ekran kartı driverımı güncellediğim zaman FPS problemi yaşamıştım eski sürücü kurmayı dener misin?
DDU ile silmekle uğraşayım mı?
Şu anda 7 Ocak 461.09 WHQL sürümünü indiriyorum.

Bence arkadaş doğru bir şey söylemiş ama, neyse konu bu değil. Düşük ve orta ayarlarda deneyebilir misiniz?
Düşük ayarlarda başta 150 FPS civarlarında stabildi. Horizon Festivaline yaklaştığımda 110'a aniden düştü. Festival göründüğünde aşırı düştü, sanırım 50'lere falan kadar. Festival içinde de dalgalı. 140-110 arası gitti mesela.
Sonra oyundan çıktığımda mavi ekran yedim. PFN_LİST_CORRUPTİON. Minidump'u buraya soracağım bakalım. Forza'da sıkıntı var diye düşünmeye başladım. Yediğim 1 mavi ekran sürücülerle alakalıydı, hallettim. 3 tane de FH4'de yedim.

Geri
Yukarı