Ryzen 3 2200G Forza Horizon 4 FPS drop sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Flashher

Hectopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4'te yaşadığım bir problem bazen hiç olmuyor saatlerce oynuyorum sonra bir anda FPS düşmesi başlıyor 55FPS'ten 25FPS'ye düşüyor, oyunu kapayıp açınca düzeliyor. BIOS ve diğer tüm driverlarım güncel.

Sistem: Ryzen 3 2200G, 24 GB RAM 3000MHz, oyun SSD'de kurulu.
Eklemeyi unutmuşum; sıcaklıktan kaynaklı değil sıcaklığı takip ediyorum maksimum 58 derece.Sistemimde windows defender gibi işlemci kullanan uygulamalar kapalı.Görev yöneticisinden işlemci ve ram kullanan uygulamalara baktığımda işlemciyi ve ram kullanımı fazla olan bir programda çalışmıyor ve sistemi yeni formatladım temiz kurulum yaptım.

Son düzenleme:
Selamlar , oyunu çalıştırırken arkada xbox(beta) uygulaması çalışıyor mu acaba ? Dediklerinizi aynen yaşıyordum hatta çözüm olarak dediklerinizi ben de uyguladım fakat sonuç alamamıştım. Bu süre boyunca bir şey gözlemledim bu uygulama ne zaman açık olsa oyunda takılmalar yaşıyorum kapatıp girince nedense takılmalar kayboluyor.Hatta az önce oyunda yine denedim açıkken yine takılmalar yaşadım kapayınca yine kesildi.Belki bunla alakası yoktur, bana saçma gelmişti açıkcası ama eğer açıksa bir de kapatıp girmeyi dener misiniz

Son düzenleme:
Dostum xbox beta uygulaması kapalı denedim çok kez düzelme yok.Benim görüşüm oyunda var bir sıkıntı ben oyundan alacağım keyfi aldım ve sildim bugün, çözümü olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı