Çözüldü 1080 Ti boşta 60 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Botank

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Okuyor.
Merhabalar. 1080 Ti ekran kartım, internetten izlediğim oyun testlerindeki sıcaklıklardan daha fazla ısınıyor. Bir de ara sıra frekanslar yükseliyor. Ekran kartı (fanlar çalışmıyor) boşta 60 derece. Nedenini anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

@Botank MSI Afterburner'dan ekran görüntüsü atarsan ayar yapıp sıcaklığı düşürebiliriz.
Ayarlar varsayılan ayarlarda. Değiştirmeyi düşünmüyorum yinede teşekkür ederim.
Yüksek değerler.

Kasanın hava akışı kötü. Bundan kaynaklı sorun.
Hava akışı iyi olan bir kasa önerirmisiniz.
Kasanın önü cam mı yoksa mesh mi? Resimlerden anlayamıyorum. Birinde cam birinde mesh.
Temper cam.

Kasa eğer gördüğüm gibiyse önde 4 adet parmak vidası ve cam çıkabiliyor gibi duruyor. Eğer öyleyse cam çıkarılıp kullanılabilir gibi. Ama uzun vadede tozlanabilir.

Kasa eğer gördüğüm gibiyse önde 4 adet parmak vidası ve cam çıkabiliyor gibi duruyor. Eğer öyleyse cam çıkarılıp kullanılabilir gibi. Ama uzun vadede tozlanabilir.
Deneyeceğim.
Nzxt H510 Elite iyimidir sizce?
@Botank yaptığımız ayarların kartına vereceği zarar 0, kasa almana bile gerek kalmayabilir yine de sen bilirsin.
Bahsettiğiniz ayarlar fan ayarıysa onları yaptım farklı bir ayar önerirseniz tabikide dinlerim.
Ek olarak örnek vereceğim Assassin's Creed Unity de adamlar 65 sıcaklıkta oynuyor. Ben 78-83 derecelerde oynuyorum kasa bu kadar farkedermi acaba.

Fan ayarı değil, güç limiti ve frekanslarla biraz oynayacağız, 970 kartı olan bir arkadaş 80 derecelerde kullanıyordu 70 civarına kadar düşürdük, Afterburner'dan görüntü atarsan bakalım.
@Botank daha çok kartın modeli markası ve fark ediyor, kasa da tabii ki fark eder ama 20 dereceye kadar yakın etmez. Kapalı bi kutuya koymadığın sürece :D

Fan ayarı değil, güç limiti ve frekanslarla biraz oynayacağız, 970 kartı olan bir arkadaş 80 derecelerde kullanıyordu 70 civarına kadar düşürdük, Afterburner'dan görüntü atarsan bakalım.
Bahsettiğiniz ayarlara baktım ama değiştirmedim. Bu frekans ayarlarında biraz pimpirikliyim değiştirmeye korkuyorum o yüzden gerek yok beni anlamışsınızdır :D

Geri
Yukarı