1080p 144 Hz Monitör Önerisi

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
Ryzen 7 3700X ve AMD RX 5700 XT bulunmakta. 1 ms 144 Hz 1080p monitör önerisi istemekteyim.
Bu üçlüden alınabilecek en iyi F/P ürünü hangisi olabilir?

MSI olan pahalı gibi. ViewSonic’in o monitörü hakkında iyi şeyler duymuyorum ama o AOC monitör çok iyi ve tam f/p ürünü. Yorumlara baksanız anlarsınız zaten.

Ben AOC C27G1 kullanıyorum ve gayet memnunum özellikle çerçevesinin çok ince olması ve curved olması çok hoş duruyor. Ama tek farkları birinin 24 diğerinin 27 inç olması AOC C24G1 tavsiye ederim.

Ben AOC C27G1 kullanıyorum ve gayet memnunum özellikle çerçevesinin çok ince olması ve curved olması çok hoş duruyor. Ama tek farkları birinin 24 diğerinin 27 inç olması AOC C24G1 tavsiye ederim.

Hocam 27" nasıl sizce ? Genelde epey eleştiriliyor yani oyunlarda veya 1080p çözünürlüğünde ? Sizin görüşünüz nedir kullanan birisi olarak ?
@Serdar ak
Bu itopyada ki ürün mü daha iyidir yoksa linkini verdiğim ürün mü?

Aralarında TN VA farkı da var.

Bu ikiliden MSI' yı tercih ettim, iyimi kötümü yaptığımı bilmiyorum.Sizin yorumlarınızı bekliyorum.
Ayrıca bu MSI da sitede freesync desteği yok yazıyor ama ben araştırdım var bu konuda bilgi sahibi iseniz yazabilir misiniz?VA-TN panel farkı nedir 144 HZ de hangisi daha etkilidir.Bu arada MSI de gerçek 8 bit görüntü ve 1 ms tepki süresi yazıyor bu kesin doğrumudur?

Bu ikiliden MSI' yı tercih ettim, iyimi kötümü yaptığımı bilmiyorum.Sizin yorumlarınızı bekliyorum.
Ayrıca bu MSI da sitede freesync desteği yok yazıyor ama ben araştırdım var bu konuda bilgi sahibi iseniz yazabilir misiniz?VA-TN panel farkı nedir 144 HZ de hangisi daha etkilidir.Bu arada MSI de gerçek 8 bit görüntü ve 1 ms tepki süresi yazıyor bu kesin doğrumudur?
Gayet güzel bir seçim yapmışsınız yaklaşık 7 ay önce aynı kararsızlıkta bende kalmıştım fakat ben curved kullanıcısı olmadığım için asus mg248q serisinden almıştım sizin seçtiğiniz monitörde gayet güzel bir monitör.Renk konusunda herşeyi doğrudur için rahat olabilir bildiğim kadarıyla resmi olarak freesync yazmasada menude gaming kısmında freesync yazıyor yani freesync destekliyor diye biliyorum. Ama hepsiburadada msi monitörün 1300 tl bandında indirim aldığını gördüm şuanki fiyatı biraz yüksek indirim aldığı zamanlara göre.

Ryzen 7 3700X ve AMD RX 5700 XT bulunmakta. 1 ms 144 Hz 1080p monitör önerisi istemekteyim.
Bu üçlüden alınabilecek en iyi F/P ürünü hangisi olabilir?
Bence viewsonic i tercih et derim aynısından bende alıcam hem ucuz hemde f/p ye uygun ama aoc u da tercih edebilirsin aoc kullanışlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı