1080p 144Hz Monitör Önerisi

Hepsi AMVA2 panel. Bu fiyatlardaki tüm diğer monitörler bildiğim kadarıyla TN panel, yani çöp panel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hepsi AMVA2 panel. Bu fiyatlardaki tüm diğer monitörler bildiğim kadarıyla TN panel, yani çöp panel.

Panel olaylarından pek anlamıyorum fakat değerli mesajınız için teşekkür ederim. İlk attığınız linkteki gözüme güzel geldi. Şu linkteki monitörü inceler misiniz? Bir tanıdığım önermişti bunu da hangisini tavsiye edersiniz?

Arkadaş TN panele çöp demiş fakat en iyi tepkimeyi veren TN paneldir bu yüzden oyuncular onu kullanır. Biz de isterdik IPS panel ile kaliteli oynamayı ne yazık ki TN panel en iyisi şuan Asus MG248Q öneriyorum. Biraz bütçeyi açabilirsen PG248Q kesinlikle tavsiye ederim yakın bir süre sonra bende alacağım PG248Q modelini :)

Benim imzadakine bakabilirsiniz Asus MG248QR Gaming Monitör - incehesap.com. Kullanıyorum şu an.

Ama TN panel.
Panel olaylarından pek anlamıyorum fakat değerli mesajınız için teşekkür ederim. İlk attığınız linkteki gözüme güzel geldi. Şu linkteki monitörü inceler misiniz? Bir tanıdığım önermişti bunu da hangisini tavsiye edersiniz?
Sizin önerdiğiniz biraz eski bir model ve ben malzeme kalitesini çok sevmemiştim.

Şu linkteki monitörü inceler misiniz?
2010 ya da 2011'den kalma eski bir model., zamanının en iyilerindendi. Bu yüzden halen piyasada ve eskisinden daha ucuz. Ancak benzer fiyatlara "çok" daha iyileri zaten mevcut.
TN panel en iyisi.
Eğer sırf 1ms tepki süresi yüzünden en iyisi ilan ediyorsan, bil ki 1ms tepki süresine sahip VA paneller de mevcut. VA panelin görüntü kalitesi TN panelden kat ve kat daha fazla. Boşuna çöp demiyorum. Keşke attığım mesajdaki monitörleri inceleseydin.

Son düzenleme:
2010 ya da 2011'den kalma eski bir model., zamanının en iyilerindendi. Bu yüzden halen piyasada ve eskisinden daha ucuz. Ancak benzer fiyatlara "çok" daha iyileri zaten mevcut.

Eğer sırf 1ms tepki süresi yüzünden en iyisi ilan ediyorsan, bil ki 1ms tepki süresine sahip VA paneller de mevcut. VA panelin görüntü kalitesi TN panelden kat ve kat daha fazla. Boşuna çöp demiyorum. Keşke attığım mesajdaki monitörleri inceleseydin.
VA panel ile TN panelin tepkimesini aynı görüyorsun sanırım?

2500+ lira buna verilmez. Eğer 1ms tepki süresine tapınıyorsan senin için daha iyi alternatif var.
Beğendiğin monitör 180Hz, yüksek yenileme hızını seviyorsun sanırım. Bari almışken aynı fiyata 240Hz alsan daha iyi olmaz mı?

VA panel ile TN panelin tepkimesini aynı görüyorsun sanırım?
Tepkime nedir? Tepkime değil o tepki süresi. Gray to Gray(GtG) yani griden griye tepki süresi.

Her ikisinin de GtG tepki süresi 1ms olduğuna göre...

Arkadaşlar konu çok farklı ve anlamadığım yerlere doğru yol aldı. Oysa ben sadece benim için en iyi 24" ve 144 Hz monitör önerisi istemiştim :) Bütçem de 1000 ila 1500 TL arasındadır.

Unutma: Eğer G-Sync monitör alıyorsan, ederinden fazla veriyorsun demektir. Ayrıca verdiğin paraya mutlaka daha iyisi de var demektir. Çünkü ederinden pahalıya satılıyor.
Arkadaşlar konu çok farklı ve anlamadığım yerlere doğru yol aldı. Oysa ben sadece benim için en iyi 24" ve 144 Hz monitör önerisi istemiştim :) Bütçem de 1000 ila 1500 TL arasındadır.
O öneriyi yaptığımı sanıyorum. Beğenmedin mi? Başka mı istiyorsun, bakarız yine?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı