1080P 240Hz vs 2K 144Hz vs 4K 60Hz Monitör

Bu arada MS konusunda ısrarla "1 MS" diyen arkadaşlar; TN panel de gerçek 1 ms tepkime süresini sağlamıyor. Ayarları var ve bu ayarlardan evet, en yüksek ayara çekerseniz gerçek 1ms'i yakalıyor fakat bu defa da her monitörde vardır bu defa ghosting meydana gelmekte. Yani TN panel bile olsa Overdrive seçeneği orta ayarlarda 2,5-3,5 ms arası bir şey sağlıyor. Ultra ayara alıp gerçek 1ms'i yakalamak isteyen ghostinge de maruz kalarak oynayabilir elbet.

@Viktor R3znov bu fanatiklik değil. Bu olay her monitör için geçerli değil. Deneyimlemesem bu kadar net konuşmazdım.

Fanatiklikmiş... Allah'ım sen sabır ver... Sen 4K TN panel önermeye devam et. IPS panelin çıkma sebebi zaten TN panelin çöp olması. Bu kadar. İstisnalar hariç, TN panel çöptür. İstersen istisnaları da atarım.

Bir sen 4K deneyimledin zaten arkadaş. Biz deneyimlemedik, fakiriz. Monitörlerin M'sinden anlamıyorsun. Anlasan TN panele çöp demezdin. Bu cümlenden sonra sana tek kelime dahi yazmayacağım. Konu sahibi arkadaşın da eğer bize güveni varsa 2K 144Hz alıp geçmesini tavsiye ederim. Bunların aklına uyup, 2-3 gün sonra forumda konu açarsın yoksa.

Hadi iyi Sosyaller.

Millet 4K 60Hz diyor, şaka gibi. Arkadaşlar 60Hz bir monitöre o kadar para bayılıp oyun oynamaya çalışıyorsanız, kusura bakmayın ama paranızı çöpe atmakla eşdeğer bana göre. 144Hz ile 60Hz yenileme hızı arasında anlatılamayacak derecede büyük bir fark var akıcılık bağlamında. Sırf 144Hz ile 240Hz arasındaki fark bile büyükken 2018'de 60Hz alan insana anlam veremem ben. İsterse 8K ekran versinler, istediği kadar görüntü kalitesi yüksek bir monitör olsun, yine 60Hz gibi yavaş bir yenileme hızının olmasını kabul etmezdim. IPS paneli savunanlar 60Hz yenileme hızını kabullenmiş, nereye gülsem bilemedim...

Ben oynadığın oyunun amacına göre bir monitör seçmeni öneririm, buradaki insanların zevklerine göre değil.
Genelleme yapamazsın. Belki adam FPS/Shooter oynamıyor hiç. Sürekli Witcher, Tomb Raider gibi oyunlar oynuyor? Yine mi 144Hz lazım? Bana göre de 144Hz monitörlere para verilmez E-Spor düzeyinde oyun oynanmadıkça.

Arkadaşlar ben buraya tartışma veya o bu diye bir konu açmadım fazlada bilmiyorum IPS PN falan sadece bilgi almak amaçla açtım lütfen tartışmaya da girmeyin rica ediyorum. Ben sadece Lol de süper şekilde oynamak için bir monitör arıyorum genellikle Bilgisayarda 5 saat oturyorsam 3 saati lol içindir. Anlata bildimmi

@Zusth Fiyat/performans olarak bir zamanlar çok çok daha uygun fiyatlı, hatta 1300 TL gibi fiyatlara 4K monitörler bulunuyordu. 4K monitöre 2500-3000 TL vermek komple gereksiz. Zaten en başta yazdım, tarzına göre belirlersin.

IPS paneli savunduğum için 60Hz yenileme hızını kabullenmiyorum. Biraz daha dikkatli okumakta fayda var.

Arkadaşlar ben buraya tartışma veya o bu diye bir konu açmadım fazlada bilmiyorum IPS PN falan sadece bilgi almak amaçla açtım lütfen tartışmaya da girmeyin rica ediyorum. Ben sadece Lol de süper şekilde oynamak için bir monitör arıyorum genellikle Bilgisayarda 5 saat oturyorsam 3 saati lol içindir. Anlata bildimmi

Sana tavsiye veren EBA nickli arkadaşın tavsiyesini dinle. MSI Optix çok sağlam bir monitör. 2K, 144Hz, 1MS ve VA panel. Renk paleti daha da iyileştirilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı