1080p 75Hz Monitör Tavsiyesi

• Konuyu başlatan dxxu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

dxxu

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, şu an kullanmış olduğum monitörüm (AOC E2250SWON) siyah renklerde kötü bir görüntü vermesi sebebiyle yeni bir monitör arayışı içerisindeyim. Bütçem 700-800TL (Maksimum 900TL) İstediğim Özellikler;

+75Hz
+Freesync (Ekran Kartım RX580)
+Yükseklik Ayarı (Zorunlu Değil)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradığın monitör bu:
İstediğin özellikleri içeriyor. Sadece standı sabit. O da pek önemli değil. Bu bütçedeki çoğu model öyle. VA panel ile renkleri TN panele göre daha canlı, kaliteli veriyor. Kendim de kullanıyorum. Sorun varsa sorabilirsin.

Öneriniz için teşekkür ederim. Sanırım aradığım monitör bu ilk defa curved deneyimi yaşayacağım :) Konu kilitlenebilir.

Aradığın monitör bu:
İstediğin özellikleri içeriyor. Sadece standı sabit. O da pek önemli değil. Bu bütçedeki çoğu model öyle. VA panel ile renkleri TN panele göre daha canlı, kaliteli veriyor. Kendim de kullanıyorum. Sorun varsa sorabilirsin.
Ben de bu monitörün curved olmayan modelini RX 580 ile kullanıyorum. Şuana kadar sıkıntı yaşamadım, curved ile de çok güzel gözükür.

Ek olarak bu monitörü öneririm: LG 23,8" 24MP59G IPS Full HD HDMI GAMING MONITOR
  • 75Hz
  • 1Ms
  • Ips panel

Önerdiğin monitörü kardeşim kullanıyor ve "1ms" sırf gösteriş için konulmuş. Eğer 5 milisaniyede kullanmazsan titreme başlıyor
ama en azından 75hz çalışıyor.

Son düzenleme:
Ben de bu monitörün curved olmayan modelini RX 580 ile kullanıyorum. Şuana kadar sıkıntı yaşamadım, curved ile de çok güzel gözükür.

Önerdiğin monitörü kardeşim kullanıyor ve "1ms" sırf gösteriş için konulmuş. Eğer 5 milisaniyede kullanmazsan titreme başlıyor

Şimdi bunu söylemen tüm tercihimi değiştirdi bak. İki monitorde var diyosun peki sen hangisini önerirsin canlılık bakımından? Ben alırsam curved modelini alırım ona göre de yorumlayabilirsin.

Şimdi bunu söylemen tüm tercihimi değiştirdi bak. İki monitorde var diyosun peki sen hangisini önerirsin canlılık bakımından? Ben alırsam curved modelini alırım ona göre de yorumlayabilirsin.
Ben şuan kullandığım monitörden (Samsung) çok memnunum. Renkleri hoş gözüküyor ve şuan hiçbir sıkıntı yaşamadım. Önerim Samsung...
IMG_20180331_190423-1920x1080.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı