1080p çözünürlükte GTX 1080 kullanılır mı?

@axxiel Konuyu niye hortatıyorsun? GTX 1080 modelini 1080P 144 Hz monitörlerde kullanabilirsin. 144 Hz monitörü olmayanların bu kartı 1080P de kullanması doğru değildir, kart 1080P de o kadar güçlü kalıyor ki GPU kullanımı sürekli olarak tam performans çalışmıyor ama yine de elbet yüksek FPS alınır.

@BERWAR Konuyu ben hortlatmadım ki. @XYLON Hortlatmış. Hortlamışken de sizin 'fakat GTX 1080 ile 1080P de iyi FPS değerlerine ulaşamazsın' cümlenize takıldım. Orada 60 FPS ile ilgili birşey dememişsiniz. Kart çok güçlü ve gayet iyi FPS değerleri veriyor.

@BERWAR Konuyu ben hortlatmadım ki. @XYLON Hortlatmış. Hortlamışken de sizin 'fakat GTX 1080 ile 1080P de iyi FPS değerlerine ulaşamazsın' cümlenize takıldım. Orada 60 FPS ile ilgili birşey dememişsiniz. Kart çok güçlü ve gayet iyi FPS değerleri veriyor.
Kardeşim bende 2 tane GTX 1080 var ve bana soluyorsunuz 4k'da 1080p yuksek FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@axxiel Ben arkadaşın monitörüne göre yorum yaptım ilk sayfada monitörünün Hz değerini yazmış zaten. 1080 gibi bir kartı 1080P 60 Hz monitörde kullanmak saçmalık, 144 Hz monitör için alınabilir işlemci yeterliyse. Kart tam performans göstermez bazen ama yine de iyi FPS değerleri alınır, nadir de olsa bazı oyunlarda optimizasyon kaynaklı 1080P ve 2K da aldığı FPS değerleri arasında ufak FPS farkları olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı