1080p Ekran Kartı Önerisi

Hikoshi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Şimdiye kadar kafamda kararlaştırdığım özellikleri aşağıda belirttim.
İşlemci: R7 7800x3D
Anakart: B650 Tomahawk Wifi
Ram: XPG 6000Mhz Cl30 2x16GB
Bunların yanına 1080p-540hz bir monitör almayı planlıyorum. Bu sartlar altında Cs, Valorant gibi FPS oyunlarında bu yenileme hızlarına yetişebilecek bir ekran kartı almayı planlıyorum. Bahsettiğim oyunlar ve türevlerinde rahatça 540+ FPS verecek minimum ekran kartı öneriniz ne olurdu? Kafamda bütçe yok şimdilik, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Şimdiye kadar kafamda kararlaştırdığım özellikleri aşağıda belirttim.
İşlemci: R7 7800x3D.
Anakart: B650 Tomahawk Wi-Fi
RAM: XPG 6000MHz CL30 2x16 GB.
Bunların yanına 1080P-540Hz bir monitör almayı planlıyorum. Bu sartlar altında CS, Valorant gibi FPS oyunlarında bu yenileme hızlarına yetişebilecek bir ekran kartı almayı planlıyorum. Bahsettiğim oyunlar ve türevlerinde rahatça 540+ FPS verecek minimum ekran kartı öneriniz ne olurdu? Kafamda bütçe yok şimdilik, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti veya 4080 modellerine göz atabilirsin. İstediğin FPS'leri rahatça sağlayabileceklerini düşünüyorum.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti veya 4080 modellerine göz atabilirsin. İstediğin FPS'leri rahatça sağlayabileceklerini düşünüyorum.
Aslında kafamda lansmandan önce 4080 yeni lansmandan so ra 4080 super vardı msrp fiyatları düsecek diye ama çok da fark etmedi ülkemizde malum, bir arkadaştan 1080p için istiyorsan fazla abartı olabilir gibisinden bir yorum duydum baştan beri benim de kafamda soru işaretiydi aslında çok rahat 2k oyu oynatacak ve 4kda da 60+fpsi önümüzdeki 2 3 sene rahat kurtaracak bir ekran kartı sonuçta ben de 4070 super ve 4070ti super bakmaya başlamıştım su sıralar ama uyice kafam karıştı abartı olur mu fiyat farkına deger mi açısından.

4070 super için de 540ın altına düşermiş gibi hissediyorum akan oyunda, 4070ti super için akan oyunda belii görür mü diye endişeliyim açıkcası internette de benchmarklar hep ucu ucuna gösteriyor bazıları. Baziları rahat 700 fps alirken bazıları 450-550 civarları takılıyor.

Aslında kafamda lansmandan önce 4080 yeni lansmandan so ra 4080 Super vardı MSRP fiyatları düsecek diye ama çok da fark etmedi ülkemizde malum, bir arkadaştan 1080p için istiyorsan fazla abartı olabilir gibisinden bir yorum duydum baştan beri benim de kafamda soru işaretiydi aslında çok rahat 2K oyu oynatacak ve 4K'da da 60+FPS'i önümüzdeki 2 3 sene rahat kurtaracak bir ekran kartı sonuçta ben de 4070 Super ve 4070 Ti super bakmaya başlamıştım su sıralar ama uyice kafam karıştı abartı olur mu fiyat farkına deger mi açısından.

4070 Super için de 540'ın altına düşermiş gibi hissediyorum akan oyunda, 4070 Ti super için akan oyunda belii görür mü diye endişeliyim açıkçası internette de benchmarklar hep ucu ucuna gösteriyor bazıları. Baziları rahat 700 FPS alirken bazıları 450-550 civarları takılıyor.

Hocam, evet, bahsi geçen ekran kartları 2K ekran kartları olarak adlandırılabilir. Ancak istediğiniz FPS'ler 500 civarında olduğu için burada çözünürlükten ziyade performans biraz daha önemli olabilir, bence. Ancak son karar sizin. Eğer rahatça 500 Hz'lerde oynamak istiyorsanız, 4070 Ti veya 4080'e bakabilirsiniz. 3080 Ti da sizi üzmeyecektir.

Hocam, evet, bahsi geçen ekran kartları 2K ekran kartları olarak adlandırılabilir. Ancak istediğiniz FPS'ler 500 civarında olduğu için burada çözünürlükten ziyade performans biraz daha önemli olabilir, bence. Ancak son karar sizin. Eğer rahatça 500 Hz'lerde oynamak istiyorsanız, 4070 Ti veya 4080'e bakabilirsiniz. 3080 Ti da sizi üzmeyecektir.
Teşekkürler, arkadaşın attığı galax modelini değerlendireceğim gibi duruyor şuan ama galax hakkında bir görüşünüz var mıdır peki?

Teşekkürler, arkadaşın attığı Galax modelini değerlendireceğim gibi duruyor şu an ama Galax hakkında bir görüşünüz var mıdır peki?

Galax iyidir ve kalitelidir, ancak MSI veya ASUS da bir göz atabilirsiniz. Yine de Galax da kötü değildir.

Galax iyidir ve kalitelidir, ancak MSI veya ASUS da bir göz atabilirsiniz. Yine de Galax da kötü değildir.
En yakın fiyatlı modeller msi gaming x slim +3k ve asus tuf +6k, sizce bu fiyat farkına değer mi ve galax'a nazaran artıları ne olur? Yada bambaşka asus rog tarzı bir şey öneriri misiniz? Fiyat farkını hakedeceğini düşündüğünüz baska bir model olursa öneriniz ne olur?

540Hz alabiliyorsan 4090 da alabilirsin bence

O kadar basit olmaz gibi ama fiyat bandını 100 120kdan 160 170k ya çıkartmak çok da basit gelmedi kulağıma. Keşke olsa da yapsak. 😞

540Hz alabiliyorsan 4090 da alabilirsin bence

O kadar basit olmaz gibi ama fiyat bandını 100 120kdan 160 170k ya çıkartmak çok da basit gelmedi kulağıma. Keşke olsa da yapsak. 😞

Geri
Yukarı