1080P ekranda görüntü bulanıklılığı sorunu

jeyanchx

Hectopat
Arkadaşlar, AOC'un 165 Hz Curved Gaming monitörüne sahibim ,buradan detaylarına bakabilirsiniz.
HDMI ile değil DP ile bağladım, daha iyi görüntü mü ne veriyor diye. Fakat normal gezinirken bazı yazılar çok bulanık ve tırtıklı gözüküyor, bu sorun özellikle küçük veya büyük ve koyu yazılarda başıma geliyor, yazı sanki 144P gibi. Ve mesela şu an bile alttaki konu oluştur butonu bile pixel pixel gözüküyor. YouTube Netflix'ten hep 4K video izlerim onlar bile 4K'yı bırak 720P'yi bile zor andırıyor. Ama oyunlarda nedense hiçbir sıkıntı yok gayet 1080P gibilier.
Bu PC'de önceden 1440X900 60Hz eski püskü bir monitör bağlıydı. Sorun bundan kaynaklı mıdır?
Şu yazıların sorunu düzelsin başka bir şey istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer AMD ekran kartı kullanıyorsan Radeon denetim masasını aç sonra oradan Radeon Boost ve Radeon görüntü keskinleştirmeyi bir kontrol et ister kapat istersen ayarları yükselt.

O zaman neden denemediğiniz ve bilmediğiniz şeye yorum yapıyorsunuz.
Bilmediğim mi? Dalga mı geçiyorsun? Monitörün yenileme hızı değerinin görüntüye nasıl bir etkisi olabilir acaba? Bunu bilmek için denemeye gerek mi var? Boş boş şeyler uydurup sonra bir de savunma bana.

Bilmediğim mi? Dalga mı geçiyorsun? Monitörün yenileme hızı değerinin görüntüye nasıl bir etkisi olabilir acaba? Bunu bilmek için denemeye gerek mi var? Boş boş şeyler uydurup sonra bir de savunma bana.

Tamam kardeşim. Haklısın. Arkadaşın konusunu kirletmeyelim. Sorununa odaklanalım.

Geri
Yukarı