Çözüldü Sürücü Yükledikten Sonra 1080P Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ömer çağrı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün yeni bir bilgisayar topladım. Uefi ile torrentten bulduğum bir Windows 8.1 yukledim. Her şey sorunsuz iken ekran kartımın driverini yüklediğimden beri çözünürlüğü 1920*1080 yaptiğimda görüntü full ekran olmaktan çıkıyor (sinema perdelerindeki gibi sağda solda altında üstünde siyah boşluklar var ). Ancak daha düşük çözünürlüklerde böyle bir sıkıntı yok. Driver'i yüklemeden önce de böyle bir sorun yoktu. Ne yaptıysam düzeltemedim. Yardimci olursanız çok sevinirim.

Sistem: İ5 4460, MSI h81m-p33, 8gb RAM, Powercolor r9 285 GPU, 21.5" Asus full hd monitör. Hdmi ile bağlı PC. Bir de pcde GPU r9 200 series diye gözüküyor tam olarak r9 285 yazmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Amd ekran kartı menüsünü aç öncelikle. Displays and monitors sekmesine gel, sol alt köşedeki monitör resmine sağ-tıklayıp calibrate tuşuna bas. Overdrive vesaire bir şeyler olacak, %100 veya %0 ayarları arasında oynarsan ekranın genişleyip daraldığını göreceksin. Geç gördüm kusura bakma.
308A68D7ED75233EE48B53D4586A12D0.jpg
Amd ekran kartı menüsünü aç öncelikle. Displays and monitors sekmesine gel, sol alt köşedeki monitör resmine sağ-tıklayıp calibrate tuşuna bas. Overdrive vesaire bir şeyler olacak, %100 veya %0 ayarları arasında oynarsan ekranın genişleyip daraldığını göreceksin. Geç gördüm kusura bakma.
308A68D7ED75233EE48B53D4586A12D0.jpg

Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı